BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR DEMİŞTİK: BAHÇELİ YARIN SAAT 16.OO’DA SARAY’DA ERDOĞAN’LA GÖRÜŞECEK.

Ana Sayfa » GÜNCEL » BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR DEMİŞTİK: BAHÇELİ YARIN SAAT 16.OO’DA SARAY’DA ERDOĞAN’LA GÖRÜŞECEK.

20.11.2018 - 12:35

BU HAMUR DAHA ÇOK SU KALDIRIR DEMİŞTİK: BAHÇELİ YARIN SAAT 16.OO’DA SARAY’DA ERDOĞAN’LA GÖRÜŞECEK.

Bahçeli’nin özellikle Çakıcı üzerinden tartışmaya açtığı af çıkışıyla başladı Cumhur İttifakı’ndaki çatlak.

Erdoğan’ın  ”Biz AKP’ye uyuşturucu satıcılarına af çıkartıyorlar dedirtmeyiz.” açıklamasıyla kopma noktasına geldiği iddia edilen Cumhur ittifakı’nda her iki liderin de ”İttifak devam ediyor ancak yerel de ittifak bitti.” sözlerinin ardından, Yurtseverlik.Com’da ”Bu hamur daha çok su kaldırır.” başlığıyla konuyu değerlendiren analizler yapılmıştı.

O süreçte Bahçeli’nin Rahip Brunson’un tahliyesi, 29 Ekim törenlerinin Ankara’da yapılmaması, Andımız, Diyanet İşleri Başkanı’nın 10 Kasım’da Püsküllü Kadir’i ziyareti gibi başlıklarda AKP’yi eleştiren sözlerinin tümü ”MHP’siz yola devam edemezsiniz.” mesajından başka bir anlam taşımıyordu. Hele Erdoğan’ın görevden aldığı Melih Gökçek’in MHP’nin Ankara’da adayı olarak parlatılmaya çalışılması AKP’yi siyasi açıdan tam bir köşeye sıkıştırma operasyonuydu. MHP Milletvekili Cemal Enginyurt’un aynı amaçla söylenmiş sözlerini de bu operasyonun bir parçası olarak değerlendirmek mümkün. Enginyurt ”Yerel seçimler öncesi anketler AKP için tehlike sinyalleri veriyor.” derken iktidarı ittifak konusunda işbirliğine zorlamayı hedefliyordu.

Bütün bunların temelinde yatan neden şuydu:

Yerel seçimlerde şansı çok azalmış olan MHP’nin AKP’yle ittifaktan başka çaresinin kalmadığıydı. Aynı durum iktidar partisi için de geçerliydi.

İşte yarınki görüşmeye bu bilgilerin ışığında bakmak gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın bir araya gelecek. Kulislere yansıyan bilgilere göre, görüşmede yerel seçimler gündeme gelecek.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile MHP lider Bahçeli’nin yarın görüşeceğini açıkladı. Çelik, yarın saat 16.00’da Erdoğan ile Bahçeli’nin bir araya geleceğini söyledi.

MHP lideri Bahçeli de TBMM’deki grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yarın görüşme yapacağına ilişkin haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığından yapılan bir açıklamaysa doğrudur. Bizim böyle açıklamamız yoktur ama yarın Cumhurbaşkanıyla saat 16.00’da görüşme konusu gündeme gelirse, katılabileceğimizi ifade ediyoruz” karşılığını verdi.

Bahçeli, gündem konusunun, ‘yerelde ittifak’ olup olmadığının sorulması üzerine, “Gündemi, davet sahibi belirler. Davet edilen yere biz gündemle gidersek o başka bir şey olur. MHP’ye yakışmaz” değerlendirmesini yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yarın bir araya gelecek. Kulislere yansıyan bilgilere göre, görüşmede yerel seçimler gündeme gelecek.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan ile MHP lider Bahçeli’nin yarın görüşeceğini açıkladı. Çelik, yarın saat 16.00’da Erdoğan ile Bahçeli’nin bir araya geleceğini söyledi

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :