30 Mart 2023 - Hoş geldiniz

BU KAÇINCI AÇIKLAMA? AKP’DEN EYT’LİLERİN ALACAKLARI İLK MAAŞ İÇİN YENİ TARİH VERİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » BU KAÇINCI AÇIKLAMA? AKP’DEN EYT’LİLERİN ALACAKLARI İLK MAAŞ İÇİN YENİ TARİH VERİLDİ

Eklenme : 20.01.2023 - 15:39

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Son dakika... AKP'den flaş EYT açıklaması: Tarih verildi!

AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Akbaşoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, “Kanun teklifimizi Meclise sunacağız. Şubat ayı içinde yasalaştırılıp EYT’li kardeşlerimizin mart ayında maaşlarını almalarına dönük takvimi gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

“ÇELİŞKİLİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

“EYT ile ilgili hiçbir çelişkili durum söz konusu değil” diyen Akbaşoğlu, “Sadece Meclis’te takvimlendirme ile ilgili süreç söz konusu. Şubat ayında EYT’nin yasalaşacağına tanık olacağız. Bunun dışında herhangi bir tereddüt yok” sözlerini kullandı.

‘BAŞÖRTÜSÜ’ İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ

Akbaşoğlu, ayrıca başörtüsü ile ilgili anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerine salı günü devam edileceğini belirterek, “Demokrasimiz için toplumun değerlerinin hakikaten bu konunun bütün partilerin gündeminde olmak suretiyle anayasa değişikliği noktasına gelmesi ve bunun görüşülmesi hususu çok önemli bir nokta. Biz arzu ediyoruz ki 400 oyun üzerinde bir oyla Genel Kurul’da 2 maddeden müteşekkil anayasa değişikliği teklifimiz hayat bulsun. Bu konuda toplumun talebi yerine gelsin arzusundayız” diye konuştu.

‘ADAYLARINI AÇIKLAMANIN SIRASI GELDİ’

Seçim tarihi ile ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 14 Mayıs’ı işaret ettiğini söyleyen Akbaşoğlu, “Demokrasi tarihimiz ve siyasi tarihimiz için çok önemli bir dönüm noktası olan 14 Mayıs 1950’de ‘Yeter söz milletindir’ mottosuyla yola çıkılan bu kutlu yürüyüşe atıfta bulunmak suretiyle tam 73 yıl sonra aynı tarihte cumhuriyetimizin 100’üncü yılında adeta 100 yılın seçimi olacak seçimlerin tarihine işaret etti. Biz AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak öyle bir kazanacağız ki hiç kimse kaybetmeyecek. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Şimdi 6’lı masanın hemen adaylarını açıklamasının sırası geldi. ‘Seçim tarihi işaret edildiğinde bu konuyla ilgili açıklamalarımızı yapacağız’ demişlerdi. Şimdi 6’lı masanın adayını ortaya koyma sırası geldi. Onların adayı kim olursa olsun bizim en ufak bir tereddüdümüz söz konusu değil” dedi.

VEDAT BİLGİN NE DEMİŞTİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ise çarşamba günü yaptığı açıklamada, emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemenin Meclis’e ne zaman geleceğiyle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Meclis’in iradesinde. Bizden top çıktı. Bizim gruptaki arkadaşlarımız, milletvekillerimiz konuyu tartışıyorlar, inceliyorlar. Onlar değerlendirip komisyona gönderecekler. Mart ayında artık neticelenir diye düşünüyorum.”

İLGİLİ HABER:

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları