26 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

BU KANLI SENARYOYA ORTAK OLMA

Ana Sayfa » SICAK ANALİZ » BU KANLI SENARYOYA ORTAK OLMA

Eklenme : 12.04.2018 - 10:13

BU KANLI SENARYOYA ORTAK OLMA

 

Dünya bu kirli oyunu defalarca gördü. ‘’Arap Baharı’’ tam bir yalandı. Dünyanın jandarması Ortadoğu’daki petrol yataklarına bütünüyle hakim olabilmek adına, demokrasi ve özgürlük götürüyorum yalanını koç başı gibi kullanarak Saddam’ı devirip Irak’ı işgal ettiğinde bugünlere yönelik ilk adımını atmıştı. Irak paramparça oldu. Yanı başımızdaki bir ülkenin toplumsal yapısı, insan dokusu, kültürü, geçmişi ve geleceği Amerika’nın kan ve gözyaşı kusan silahlarıyla yok edildi. PKK’nin bölgede bir güç haline dönüşmesi Irak’ın yerle bir edilmesinden sonra hızlandı. Terör örgütünün katliamlarına haklılık kazandırdığı, Avrupa ölçeğinde politik mevziler elde ettiği, ‘’özgürlük savaşçıları’’ kisvesine büründüğü bir süreçtir bu. Tabii Amerika’nın arkasına sığınmış ilk terör örgütü PKK değildir. Bugün dünyanın başına bela olan bir çok radikal dinci terör örgütünün kurucusu, finansörü de aynı ülkedir. Ama bundan aslan payını alan PKK olmuştur.

‘’Arap Baharı’’ yalanı Irak’ın işi bitirildikten sonra vizyona sokulmuştur.

Mısır’ın, Libya’nın, Tunus’un hali dünden iyi değildir.

Jandarma şimdi aynı yalanı yüksek sesle dillendirerek Suriye’yi yemeye hazırlanıyor.

Amerika’nın, İngiltere ve Fransa’yla beraber ‘’Esat kimyasal silah’’ kullandı iddiası, yakın geçmişte Saddam için uyguladığı senaryonun benzeridir. Kötü bir senaryodur bu. Uydurukçu, palavracı, herkesi aptal yerine koyan bir yeteneksiz yönetmenin, iş yapması mümkün olmayan bir film için senaryoyu pazarlama çabaları acaba başarıya ulaşacak mı?

Acaba Türkiye Amerika’nın çekmeye çalıştığı bu kanlı filmde rol almayı kabul edecek mi?

Yönetmen; oyuncularını, set işçilerini, kameralarını toplamış filmi çekeceği platoya doğru geliyor.

Senaryoda ülkemize biçilen rol, katile yardımcı olmaktır.

Türkiye oyuna ortak olma, bu kokuşmuş, kötü senaryoyu elinin tersiyle it, katilin değil kurbanın yanında olduğunu göster; göster ki Mustafa Kemal’in sözleriyle ‘’Geldikleri gibi gitsinler.’’

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları