18 Mayıs 2021 - Hoş geldiniz

BU NEDENLE 17 YILDA İŞ KAZALARINDA 20 BİN İŞÇİ ÖLDÜ,ÇÜNKÜ SENDİKACILIK YAPMIYORLAR. HAK İŞ BAŞKANI AKP’YE OY İÇİN KAPI KAPI DOLAŞIYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » BU NEDENLE 17 YILDA İŞ KAZALARINDA 20 BİN İŞÇİ ÖLDÜ,ÇÜNKÜ SENDİKACILIK YAPMIYORLAR. HAK İŞ BAŞKANI AKP’YE OY İÇİN KAPI KAPI DOLAŞIYOR.

Eklenme : 06.03.2019 - 8:11

BU NEDENLE 17 YILDA İŞ KAZALARINDA 20 BİN İŞÇİ ÖLDÜ,ÇÜNKÜ SENDİKACILIK YAPMIYORLAR. HAK İŞ BAŞKANI AKP’YE OY İÇİN KAPI KAPI DOLAŞIYOR.

Hükümet’in arka bahçesi olduklarını her fırsatta ortaya koyan, sendikacılığı iktidarın çizdiği sınırlar içerisinde yapan ve bundan da en ufak bir rahatsızlık duymayan Hak İş’in Genel Başkanı Mahmut Arslan AKP’nin seçim çalışmalarına bütün gücüyle destek oluyor. Önceki genel başkanı Salim Uslu’yu, Agah Kafkası, Necati Tanrıverdi’yi de AKP’ye milletvekili olarak yollayan Hak İş artık kendini aştı.

Ankara’nın ardından İzmir ve Aydın’da da AKP’li belediye başkan adaylarına açık destek verildi. İstanbul’daki toplantılarına da Binali Yıldırım katılacak.

En fazla üyeye sahip ikinci büyük işçi konfederasyonu olan Hak-İş, yerel seçimlerde tavrını belli etti. Ankara’da Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan’ın genel başkanı olduğu Hizmet-İş Sendikası tarafından AKP Keçiören Belediyesi başkan adayı Turgut Altınok’a destek programı düzenlenmişti.

Daha sonra Hak-İş, AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mehmet Özhaseki’ye destek ziyaretinde bulundu. Arslan ziyarette, “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemde yakın olarak çalıştığımız ve belediyecilik alanında deneyimli olan Mehmet Özhaseki’yi destekliyor ve 31 Mart yerel seçimlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre, Hak-İş AKP’li adaylara desteğini yurt geneline yaydı. İzmir’de Hak-İş İzmir İl Temsilcileri toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci de katıldı. Hak-İş Başkanı Arslan, Zeybekci’nin adaylığı nedeniyle İzmir’in tarihi bir dönemi yaşadığını savundu. Hak-İş tarafından Aydın’da da temsilciler toplantısı gerçekleştirildi. Arslan, burada da AKP’nin Aydın adayı Mustafa Savaş’a destek verdi. Savaş’ın da katıldığı toplantıda, Arslan, “Bizi belediyenin yanına yaklaştırmayanlarla işimiz olmaz. Hak-İş’e kayıtlı olduğu için baskı yapanlarla, üyelerimizin sendikayla bağını koparmaya çalışanlarla işimiz olmaz. Bizim işimiz, bizimle aynı istikamette olanlarla olacak. Aydın’ın yeni bir yüze ve değişime ihtiyacı var. Yeni başarılara ve hedeflere ulaşmak için yeni kadrolara ihtiyaç var. Aydın’a Mustafa Savaş gibi bir büyükşehir belediye başkanı yakışır. Kendisine Allah’tan muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Bu arada Hak-İş tarafından 8 Mart’ta İstanbul’da “8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması” gerçekleştirilecek. Bu toplantıya da AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Binali Yıldırım katılacak.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları