BUGÜN GAZETECİYE ”LAN” DİYENİN, YARIN NE YAPACAĞI BELLİ Mİ OLUR? MHP’Lİ CEMAL ENGİNYURT BU SÖZÜYLE BİR İLKE İMZA ATTI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » BUGÜN GAZETECİYE ”LAN” DİYENİN, YARIN NE YAPACAĞI BELLİ Mİ OLUR? MHP’Lİ CEMAL ENGİNYURT BU SÖZÜYLE BİR İLKE İMZA ATTI.

11.10.2018 - 20:41

BUGÜN GAZETECİYE ”LAN” DİYENİN, YARIN NE YAPACAĞI BELLİ Mİ OLUR? MHP’Lİ CEMAL ENGİNYURT BU SÖZÜYLE BİR İLKE İMZA ATTI.

Öncelikle haber sitelerinin ve hatta kimi gazetelerin internet sayfalarının ismini yazmaktan uzak durdukları bu olayın kahramanı gazeteciyi Yurtseverlik.com olarak kutluyoruz.

FOX Haber’in Parlamento muhabiri Kemal Göktaş müthiş bir gazetecilik refleksiyle kendisine ”lan” diye hitap eden milletvekiline gereken yanıtı anında verdi. Hemen bir anımsatma: Bir haber ajansının duyurduğu bu gelişmede olay anlatılırken gazetecinin kim olduğu, hangi televizyonda çalıştığı belirtilmediğinden ve gelişmeyi sayfalarına çeken siteler bu ismi araştırmayı gereksiz bulduklarından aslında olayın kahramanı Kemal Göktaş FOX Haber’in ana bülteni yayınlanıncaya kadar gizemini korudu. Fatih Portakal ana haberi sunarken muhabirlerinin karşılaştığı durumu özetleyerek MHP’li Cemal Enginyurt’a tepki gösterdi.

Peki bu olay neydi?

MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, bazı MHP milletvekilleriyle birlikte Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Toplantının ardından İzzet Ulvi Yönter gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bu sırada FOX Haber muhabiri Kemal Göktaş, İş Bankası hisselerine ilişkin bir soru yöneltti. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyut, gazeteciye, “İş Bankası’nda hissen mi var lan” dedi. Bu cevabın ardından milletvekillerinin gülüşmesi üzerine Göktaş, mesleği gereği sadece soru yönelttiğini belirtip, “Lan demenizi yadırgadım” diye tavrını ortaya koydu. Bunun üzerine Cemal Enginyurt, muhabirden özür dileyerek “İş Bankası’nda hissen mi var?” diye karşılık verdi.

Tabii FOX Haber’in konuyla ilgili görüntüleri farklı ayrıntıları da gözler önüne serdi. Cemal Enginyurt’un ”lan” lı konuşmasını, basın toplantısını düzenleyen İzzet Ulvi Yönter ve yanındaki diğer milletvekilinin gülerek karşılamaları.

Bugün Meclis’te yaşanan bu olay siyaset kurumunun gazetecilik mesleğine nasıl baktığını göstermesi açısından önemliydi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :