2 Temmuz 2022 - Hoş geldiniz

BÜLENT KUŞOĞLU: BU DÖNEM ZENGİNLERİNİN YURT DIŞINDA EN AZ 200 MİLYAR DOLARI VAR

Ana Sayfa » EKONOMİ » BÜLENT KUŞOĞLU: BU DÖNEM ZENGİNLERİNİN YURT DIŞINDA EN AZ 200 MİLYAR DOLARI VAR

Eklenme : 19.04.2022 - 8:50

BÜLENT KUŞOĞLU: BU DÖNEM ZENGİNLERİNİN YURT DIŞINDA EN AZ 200 MİLYAR DOLARI VAR

CHP’nin idari ve mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan İstanbul Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Türkiye’deki ekonomik sıkıntının basit bir kriz değil ‘buhran’ olduğunu söyledi. Bu buhranın nasıl atlatılacağının çözümünü siyaset kurumunun bulması gerektiğini kaydetti. Sözcü’de yer alan habere göre çözüm için gerekli finansal kaynağın nerede aranması gerektiğine ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı:

‘BORÇ PARAYI KAÇIRDILAR…’

“Bunlar bu dönemde borçlandılar ama ağırlıklı olarak borçlandıkları parayı, döviz getirecek alanlarda değil inşaat sektöründe kullandılar. Türkiye, aldığı borcu ödeyemez duruma geldi. Buna ilave olarak bu dönemde zengin edilenler, bizim (beşli çete) dediklerimiz dahil olmak üzere iktidar tarafından kayrılanlar, o dövizleri aldı yurt dışına götürdü. Şu anda yapılan hesaplara göre yurt dışında en az 200 milyar dolarları var. Bu para kaçırıldı. Bunun 100 milyar dolar gelsin Türkiye’yi abat ederiz”

‘ÜRETİP HAKÇA PAYLAŞALIM…’

CHP kurmayı, yaşanan buhrandan nasıl çıkılacağına ilişkin çözüm önerilerini ise, “Öncelikle güven ortamının yaratılması, demokrasinin tesis edilmesi gerekiyor. Dört ayaklı bir çözüm önerimiz var; adaleti, can ve mal güvenliğini, demokrasiyi, hakça paylaşımı sağlamak lazım. Yani üreten, zenginleşen ve sosyal adaleti sağlayan bir Türkiye oluşturmak zorundayız” diye açıkladı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları