29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

BÜLENT TURAN: OYLARIN SAYIMINDAN SONRA ÇIKACAK TABLOYA HEP BERABER RAZI OLACAĞIZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » BÜLENT TURAN: OYLARIN SAYIMINDAN SONRA ÇIKACAK TABLOYA HEP BERABER RAZI OLACAĞIZ

Eklenme : 03.05.2023 - 20:33

BÜLENT TURAN: OYLARIN SAYIMINDAN SONRA ÇIKACAK TABLOYA HEP BERABER RAZI OLACAĞIZ

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tur olasılığını değerlendirdi, “Ben Türkiye’de bir 15 gün daha seçim atmosferi olmasını bir kayıp olarak değerlendiriyorum. İlk turda Cumhur İttifakı’nın zafere ulaşabileceğini düşünüyorum ancak karar, söz milletindir. Milletimiz ne karar verirse baş tacıdır” dedi.

Meclis’te parlamento muhabirleriyle bir araya gelen Bülent Turan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Turan, “Ben Türkiye’de bir 15 gün daha seçim atmosferi olmasını bir kayıp olarak değerlendiriyorum. İlk turda Cumhur İttifakı’nın zafere ulaşabileceğini düşünüyorum ancak karar, söz milletindir. Milletimiz ne karar verirse baş tacıdır” diye konuştu.

‘SEÇİMDE MANİPÜLASYON YAPILMA İMKANI YOK’

Bülent Turan, muhalefetin seçime dönük manipülasyon iddialarının hatırlatılması üzerine, “Türkiye’nin demokrasi geleneğine sahip, seçimleri şeffaf yürüten bir yönetim sergilediğini” vurguladı.

Sandık başında, il ve ilçe seçim kurullarında, Yüksek Seçim Kurulu’nda her partinin kendi temsilcisi olduğunu anlatan Turan, şunları söyledi:

“Türkiye’de bu manipülasyonun yapılma imkanı olmadığı gibi bunu en iyi bilen de partinin kendisidir. Herkesin kendi elinde ıslak imzalı tutanaklar olacak. Dolayısıyla seçimlere gölge düşürmenin, seçimlere ilişkin süreçte birilerini itham etmenin ne kendi partisine ne Türk demokrasisine faydası var. Halkın dediği baş tacıdır. Halkımız bu şeffaf demokratik süreç içerisinde oy kullanacaktır. Bu oyların sayımından sonra da çıkan tabloya hep beraber razı olacağız.”

‘ONLAR MUTFAKTA, BİZ BALKONDA KONUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

HDP’nin Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destek açıklamasının sorulması üzerine Turan, “CHP ve HDP’nin flörtleşmesi yeni bir süreç değil. Aslında Meclis’te 5 yıldır gördüğümüz gerçek var ki bütün kanunlara muhalefette ya da destekte beraber adım attılar. CHP’nin sözcüsüne baktığımızda HDP’yi, HDP’ninkine baktığımızda CHP’yi gördük” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun Van ve Ağrı’da düzenlediği mitinglerde Abdullah Öcalan’a yönelik sloganlar atılırken sessiz kaldığını belirten Turan, “Onların bu sloganı atması bir vahim tablo, onlara ‘Haddinizi bilin, ne özgürlüğü ne Apo’su’ diyememesi en büyük vahamet bence. İmamoğlu’nun konuşması daha fecaatti. Her ilde o ilin beklentisini ifade etmeye çalışan bir anlayışla, hiç zafer işareti yapmayan hanımefendiler, beyefendiler zafer işareti yaptılar. O sloganlara müdahale etmeyi bırakın, onları adeta destekleyen, meşrulaştıran sevgi pıtırcığı rolünde hakaretler yaptı” dedi.

İYİ Parti’nin bu konudaki sessizliğinin “manidar” olduğunu söyleyen Turan, “Böyle yapmaya devam etsinler. Onlar mutfakta, biz balkonda konuşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘KILIÇDAROĞLU, DÜNE KADAR BABACAN’I YÜCE DİVAN’A GÖNDERECEKTİ’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile sosyal medyadan “Şampiyonlar Ligi hazır” paylaşımını da değerlendiren Turan, “Düne kadar ‘Babacan’ı Yüce Divan’a göndereceğim’ diyen, her türlü ekonomik adımını eleştiren, onu aşağılayan, en ağır ifadeleri kullanan kişinin ekonomide kurtarıcı olarak Babacan’ı görmesi, aslında düştüğü acziyeti gösteriyor” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER:

ERKAN BAŞ, MUHARREM İNCE’YE HANGİ ÇAĞRIDA BULUNDU? İNCE’NİN SAĞLIĞI İLE İLGİLİ BİR SORUN MU VAR?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları