BURDUR’UN YEŞİLOVA BELEDİYE BAŞKANI MÜMTAZ ŞENEL VE EŞİ FATMA ŞENEL’İN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMASININ ARDINDAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Ana Sayfa » GÜNCEL » BURDUR’UN YEŞİLOVA BELEDİYE BAŞKANI MÜMTAZ ŞENEL VE EŞİ FATMA ŞENEL’İN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMASININ ARDINDAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

20.04.2020 - 12:53

BURDUR’UN YEŞİLOVA BELEDİYE BAŞKANI MÜMTAZ ŞENEL VE EŞİ FATMA ŞENEL’İN SİLAHLI SALDIRIYA UĞRAMASININ ARDINDAN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Burdur’un Yeşilova ilçe Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, evlerinde silahlı saldırıya uğradı.

Yeşilova Belediye Başkanı Şenel’in, Koyunlar Çeşme Mahallesi’ndeki evine saat 04.30 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişiler kapıyı çaldı. Saldırganlar, kapıyı açan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e tabancayla ateş açtı. Başkan Mümtaz Şenel’in sağ ve sol ayaklarına 5 el ateş eden şüpheliler, eşi Fatma Şenel’i de ayağından vurduktan sonra kaçtı. İhbar üzerine adrese çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Başkan Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel, buradaki ilk müdahalelerinin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Belediye Başkanı Şenel burada ameliyata alındı.

SALDIRGANLAR POLİS OLDUKLARINI SÖYLEMİŞ

CHP Yeşilova İlçe Başkanı avukat Ferdi Ay saldırıya uğrayan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile ilgili son gelişmeleri Artı Gerçek’e anlattı. Öncelikle Şenel’in ameliyattan çıktığını ve sağlık durumunun iyi olduğu bilgisini paylaşan Ay, Şenel’e saldıranların polis olduklarını söylemesi üzerine belediye başkanının kapıyı açtığını belirterek, saldırı anına ilişkin şu bilgileri verdi:

“Belediye başkanımız bir saat önce ameliyattan çıktı. Hayati tehlikesi yok. Sağlık durumu iyi. Olay sabah saatlerinde 4.30 gibi evine kendisini polis diye tanıtan bir veya iki kişi tarafından gerçekleştiriliyor. Belediye başkanımız saldırganlar kendilerine “polis” diyince kapıyı açıyor ve kapıyı açar açmaz dört kurşun başkanımızın bacaklarına doğru, iki kurşun da eşine doğru ateş edilmiş. Şu aşamada emniyet takip ediyor, biz de ediyoruz. İki kişinin yakalandığı bilgisi var. Validen bilgi alıyoruz. İki kişi fail mi yoksa şüpheli mi, onu şu aşamada bilmiyoruz. Olay derinlemesine inceleniyor.”

BELEDİYE BAŞKANI ŞENEL SALDA GÖLÜ TALANINI DUYURMUŞTU

Saldırıya uğrayan Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinen Salda Gölü’ne giren iş makinelerinin fotoğrafını paylaşarak olayı kamuoyuna duyurmuştu. Tepkiler üzerine makineler durdurulmuş, TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

Mümtaz Şenel, olayın kamuoyuna yansımasından sonra yaptığı açıklamada belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” demişti.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı’ndan söz konusu saldırıya ilişkin açıklama geldi. Bakanlık iki kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklaması şu şekilde;

“Burdur Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e uğradıkları menfur saldırıdan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Söz konusu saldırıyla ilgili olduğu değerlendirilen 2 kişi gözaltındadır.

Burdur Valiliğimiz gelişmeleri soruşturmanın selametini de gözeterek kamuoyu ile paylaşacaltır”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :