BURSA’DA BOZBEY’İN ÖNDE GİDİŞİNİ NASIL ENGELLERİZ? YANDAŞ YORUM YAPTI: BOZBEY, İNCE’NİN EKİBİNDEN, KAYBEDERSE TASFİYE EDİLECEĞİNİN FARKINDA.”

Ana Sayfa » YURTTAN » BURSA’DA BOZBEY’İN ÖNDE GİDİŞİNİ NASIL ENGELLERİZ? YANDAŞ YORUM YAPTI: BOZBEY, İNCE’NİN EKİBİNDEN, KAYBEDERSE TASFİYE EDİLECEĞİNİN FARKINDA.”

12.03.2019 - 10:29

BURSA’DA BOZBEY’İN ÖNDE GİDİŞİNİ NASIL ENGELLERİZ? YANDAŞ YORUM YAPTI: BOZBEY, İNCE’NİN EKİBİNDEN, KAYBEDERSE TASFİYE EDİLECEĞİNİN FARKINDA.”

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, Bursa ziyaretinden izlenimlerini aktardı. Kılıçarslan, CHP tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Mustafa Bozbey için “Muharrem İnce ekibinden” dedi. Kılıçarslan, “Seçimi kaybetmesi durumunda Kılıçdaroğlu tarafından tasfiye edileceğinin farkında” ifadesini kullandı.

Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan, “Bursa’dan bildiriyorum” başlığıyla yayımlanan yazısında Bursa ziyaretinden izlenimlerini aktardı.

“Şehirde ilginç sayılabilecek kimi şeyler gördüm, kimi şeyler dinledim” diyen Kılıçarslan, şöyle devam etti:

— En ilginci şüphe yok ki şu: Millet İttifakı’nın Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Kılıçdaroğlu’nun ve CHP’nin ‘olmadığı’ bir seçim kampanyası yönetiyor. Ne bir Kılıçdaroğlu posteri gördüm şehirde, ne de bir CHP amblemi. Varsa yoksa Mustafa Bozbey fotoğrafı. “Nedendir bu?” diye sorduğumda aldığım cevap “Çünkü Bozbey seçimi Kılıçdaroğlu vurgusu ile kazanamayacağını biliyor. O yüzden genel başkanın temsili umurunda değil. Ayrıca malum Muharrem İnce ekibinden Bozbey… Nilüfer ilçesinden alınıp büyükşehir adayı yapılmayı hiç istemedi. Seçimi kaybetmesi durumunda Kılıçdaroğlu tarafından tasfiye edileceğinin farkında… Hatta bunun için aday gösterildiğinin de farkında…”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :