BURSA’DA YEREL BASININ ”GÖRMEZDEN GELDİĞİ” TRAFO FACİASINDA SORU İŞARETLERİ ÇOĞALIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » BURSA’DA YEREL BASININ ”GÖRMEZDEN GELDİĞİ” TRAFO FACİASINDA SORU İŞARETLERİ ÇOĞALIYOR

05.09.2018 - 22:28

BURSA’DA YEREL BASININ ”GÖRMEZDEN GELDİĞİ” TRAFO FACİASINDA SORU İŞARETLERİ ÇOĞALIYOR

Yurtseverlik.com, 31 Ağustos Cuma günü Bursa’da, kapısı kilitli olmadığı için 16 yaşındaki bir gencin ağır biçimde yaralanmasına neden olan trafo faciasının ayrıntılarına ulaştı.

İlk defa Yurtseverlik.com’da yayınlanan ve Bursa’da yerel basının ”görmezden geldiği” olay, Nalbantoğlu Mahallesi’nde, Kız Lisesi’nin arkasında, kapısı açık halde bulunan trafoya iki yavru kedinin girmesi sonucu başlamıştı. Sokağın girişindeki dershanede öğrenci olan bir genç kedileri kurtarmaya çabalarken elektrik akımına kapılarak ağır yaralanmıştı. O gece Yurtseverlik.com haber merkezi gencin kimliğini öğrenebilmek amacıyla önce Bursa Emniyeti’ni, ardından Muradiye Devlet Hastanesi ve Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni aramasına karşın, yetkililer yaralının adını vermemişlerdi.

Haber Merkezimiz gencin adına, görüntüsüne ve diğer bilgilere bugün ulaştı.

11 Eylül İlköğretim Okulu son sınıf öğrencisi yaralının adı  Cüneyt Alpak.

Trafoda elektrik akımına kapılınca yüzü ve vücudu yanan, patlamanın şiddetiyle dört metre ilerde ki betona çakılan Cüneyt Alpak’ın o sırada kalbi durdu. O sırada oradan geçmekte olan bir doktor kalp masajı ve sun’i teneffüs yaptırarak ölümden kurtardı. Aynı olayda Vildan Elçin Şenkaya isminde bir kadının da kolu kırıldı, iç organları zedelendiği için ameliyata alındı. Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Cüneyt Alpak’ınsa yüzde elli oranında birinci derece yanık var.

Bursa’da elektrik dağıtımını üstlenen LİMAK GRUBU’na ait UEDAŞ- Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş., bilindiği gibi inşaat sektörünün ardından, enerji alanına da girerek yatırım yapan ve bu iktidar döneminde hızla büyüyen bir kuruluş. Olayın ardından kapısı açık olan trafoya kilit takılması dikkatlerden kaçmadı.

Tabii dikkatlerden kaçmayan önemli bir ayrıntı daha var: Bursa’da yerel basın trafo faciasını görmezden geldi.

Yurtseverlik.com olayın takipçisi olmaya devam edecek.

 

Bağlantılı haber: https://yurtseverlik.com/5727.html

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :