BÜTÜN BASKILARA KARŞIN DAYANIŞMAYA DEVAM. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR YARDIM KAMPANYASI DAHA BAŞLATTI

Ana Sayfa » GÜNCEL » BÜTÜN BASKILARA KARŞIN DAYANIŞMAYA DEVAM. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR YARDIM KAMPANYASI DAHA BAŞLATTI

14.05.2020 - 8:07

BÜTÜN BASKILARA KARŞIN DAYANIŞMAYA DEVAM. ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BİR YARDIM KAMPANYASI DAHA BAŞLATTI

 

‘www.ankaratekyurek.com’ adresi üzerinden su faturası borcunu ödeyemeyen yurttaşların su faturası ödenebilecek. Yardımseverler, ihtiyaç sahiplerinin Ankarakart’larına da yükleme yapabilecek


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ramazan Bayramı öncesinde koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor durumda bulunan Ankara halkı için yeni bir yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. Yavaş, kampanyayı sosyal medya hesabından paylaştı.

“6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” isimli kampanyaya destek olmak isteyenler “www.ankaratekyurek.com” web adresi üzerinden su faturası borcunu ödeyemeyen yurttaşların su faturasını ödeyebilecek. Yardımseverler, ihtiyaç sahiplerinin Ankarakart’larına yükleme de yapabilecek ve salgın sürecinde iş yerini kapatanlara direkt nakdi yardımda bulunabilecek.

 

‘BUGÜNLER DE GELİP GEÇECEK’

“Gelin bu bayram, hepimizin bayramı olsun” sözleriyle başlatılan kampanyalara destek talep eden Yavaş’ın şunları söyledi: “Daha önce Hızır oldunuz, veresiye defterlerini kapattınız. Sonra aşınızı paylaşıp iftar sofraların bereketi oldunuz. Şimdi sıra geldi suyumuzu, otobüs biletlerimizi ve yine hayırlarımızı paylaşmaya. Bugünler de gelip geçecek. Geriye, çektiğimiz sıkıntılarla birlikte, bu zor günlerde dayanışmanın, iyilikte yarışmanın ve kardeşliğin güzelliği kalacak. Bizler size güvendik, sizler de bize güvendiniz. Hayırlarınızı ihtiyaç sahiplerinden esirgemediniz. Şimdi bu iyilik kervanına bütün gücümüzle bir omuz daha koyalım. Bulaştırdığımız her iyilik, yüz üstüne yüz güldürsün. Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankara’mızda bayrama buruk giren, bayram sevinci tatmayan hiçbir hane kalmasın.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :