BÜTÜN BU ”GEL- GİT” HAREKETLERİNİN SONUNDA AKP ”AF” KONUSUNDAN DİZ ÇÖKER Mİ? MHP’DEN YENİ HAMLE: ANKARA İÇİN DÜŞÜNÜLEN İSİM MELİH GÖKÇEK

Ana Sayfa » GÜNCEL » BÜTÜN BU ”GEL- GİT” HAREKETLERİNİN SONUNDA AKP ”AF” KONUSUNDAN DİZ ÇÖKER Mİ? MHP’DEN YENİ HAMLE: ANKARA İÇİN DÜŞÜNÜLEN İSİM MELİH GÖKÇEK

24.10.2018 - 12:46

BÜTÜN BU ”GEL- GİT” HAREKETLERİNİN SONUNDA AKP ”AF” KONUSUNDAN DİZ ÇÖKER Mİ? MHP’DEN YENİ HAMLE: ANKARA İÇİN DÜŞÜNÜLEN İSİM MELİH GÖKÇEK

Erdoğan’ın geçen hafta sonu af konusunda Bahçeli’yi ağır bir dille eleştiren açıklamalarının ardından Cumhur İttifakı’nda ipler kopmuş gibi görünüyordu. Bahçeli bu açıklamaların ardından aynı sertlikte Erdoğan’a yanıt vermiş ve en son dün grup toplantılarının ardından her iki lider ”Cumhur İttifakı’na devam ama yerelde ittifak olmayacak.” açıklamasında bulunmuşlardı.

Kimi iddialar yerel seçimlerde özellikle İstanbul’da AKP’nin MHP ile beraber bile olsalar yeterli oy oranını alamayacağı ve o nedenle ipleri koparmaya karar verdiği yönündeydi. Erdoğan yerelde MHP’den istediği desteğin yetersiz kalacağını anlamış ve ibreyi Kürt seçmene çevirmişti. Bu iddia dün HDP’den gelen açıklamayla doğrulandı sanki. HDP yerelde ittifak kapısını kapatan Erdoğan’a masaya oturma çağrısında bulundu. Siyasette ilkesizliklere alışmış olan kamuoyunun, HDP’nin masaya oturma çağrısını doğal karşılaması, ”Masaya oturunca ne konuşacaksınız?” sorusunu sormaması elbette tuhaftı.

Şimdi bugün MHP’nin Ankara’dan Melih Gökçek’i aday göstermeye hazırlandığı iddiasının siyasi kulislere düşmesiyle beraber sorular da birbiri ardına gelmeye başladı.

MHP itibarını kaybetmiş, arkasında yığınla şaibe taşıyan Gökçek’le Ankara’da seçime girmenin hiçbir faydası olmayacağını hesap etmez mi?

MHP bu tür haberlerle AKP’yi köşeye sıkıştıracağının farkında:

”MHP kaynaklarından yapılan son dakika açıklamaya göre; MHP, yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için AKP’nin tasfiye ederek görevinden uzaklaştırdığı Melih Gökçek‘i düşünüyor.

GÖKÇEK ‘EVET’ DERSE, MHP’NİN ADAYI OLACAK

MHP’den Melih Gökçek’e Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için teklif götürülecek. Gökçek, MHP’nin teklifini kabul ederse MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek olacak.”

MHP Ankara’da Gökçek’in kazanma ihtimalinin neredeyse sıfır olduğunu bilmesine karşın bu girişimin gerçekleşmesi halinde AKP’nin de kaybedeceğini ve Erdoğan’ın bu riski asla göze alamayacağını hesap ediyor.

Sonuçta ortaya şöyle bir tablo çıkıyor:

Bütün bu ”Gel-Git” ler af konusunda AKP’yi dize getirmek için mi?

Tabii Erdoğan’ın affı uyuşturucu çetelerine bağlayan çıkışından sonra nasıl geriye dönüş yapacağı sorusu da yanıt bekleyen bilinmezler arasında.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :