CANAN KAFTANCIOĞLU İSTİFASINI GERİ ÇEKTİĞİNİ AÇIKLADI. NEDENİ İSE: ”MOTİVASYON BOZUKLUĞU”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CANAN KAFTANCIOĞLU İSTİFASINI GERİ ÇEKTİĞİNİ AÇIKLADI. NEDENİ İSE: ”MOTİVASYON BOZUKLUĞU”

28.01.2019 - 9:04

CANAN KAFTANCIOĞLU İSTİFASINI GERİ ÇEKTİĞİNİ AÇIKLADI. NEDENİ İSE: ”MOTİVASYON BOZUKLUĞU”

CHP’de sular durulmuyor. PM’ye sunulacak listenin sızmasının ardından akşam saatlerinde İstanbul İl Başkanlığı görevinden istifa eden Canan Kaftancıoğlu partililerin ikna çalışmaları sonucu istifasını geri çekme kararı aldı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kaftancıoğlu, ” Yerel seçim sürecinde CHP İstanbul örgütünün sesini partimizin karar mekanizmalarına yeterince yansıtamadığımı düşündüğüm için, vicdani kararımla il başkanlığından ayrılarak bundan sonraki sürece partimizin bir neferi olarak devam etme kararı almıştım.İl yönetimindeki arkadaşlarımın ve örgütümüzün yoğun baskısıyla, partimize, örgütümüze, seçmenimize ve İstanbul’a olan sorumluluğum gereği görevime ve mücadeleme devam ediyorum.” dedi.

Kaftancıoğlu, yapılan toplantının ardından partililerle bir araya gelerek süreci değerlendirdi.

“ÖRGÜTÜN SESİNİ YUKARIDA YETERİ KADAR YANSITAMADIĞIMI DÜŞÜNDÜM”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenme sürecinde yaşananlara değinen Kaftancıoğlu, “İstanbul’u kazanacak büyükşehir başkanımız da hala çalışmalarına devam ediyor gecenin bu saati itibariyle. Ve ben aynı şeyi 39 ilçe belediye başkan adaylarımız belirlenirken de yapacağımızı düşündüm ve bunun içinde hepiniz çok yoruldunuz. Ben, il yöneticisi arkadaşlarım, ilçe başkanı arkadaşlarım, Cumhuriyet Halk Partisi örgütü. Ama ne yazık ki, sihirli bir değneğimiz yok. Her şey bir anda değişmiyor. Hep başaracağımıza inanıp, bu süreci hep birlikte, sağlıklı götüreceğimizi düşünürken, ilçe belediyelerimizin belirlenmesi, isimlerin hiç bir önemi yok arkadaşlar, kim olduğunun yada olmadığının hiç bir önemi yok. Ama ben örgütün sesini yukarıda yeteri kadar yansıtamadığımı düşündüm bugün”

“İSTİFA KARARINI KENDİM ALDIM”

İstifa kararını bireysel olarak kendisinin aldığını vurgulayan Kaftancıoğlu, “Ben sorumluluğum olan İstanbul’da en azından benim tanıklığını ettiğim, tam bir yıldır çalışan, ama gerçekten çalışan örgütün sesini orada yansıtamamamın bende yarattığı moral motivasyon bozukluğudur. Ve biraz önce arkadaşlarımın çok haklı bir eleştirileri oldu. O anki duygu ve düşüncemle de bireysel böyle bir yorum yaptım. Sonuçta durum değişmedi aynı kanaatteyim. Çünkü İstanbul örgütünün adaylar belirlenme sürecinde, ilçe belediye başkan adayları belirlenme sürecinde fikri tam olarak yukarıya yansıtılamamıştır ve bunun tek sorumlusu da benimdir. Hiç bahane bulmaya gerek yok. Bu konuda bahane üretmeye gerek yok”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :