ÇELİŞKİ ÜSTÜNE ÇELİŞKİ. MAHVEDERİZ DİYE YAPTIĞI AÇIKLAMANIN HEMEN ARDINDAN EKONOMİK İLİŞKİLERİN GENİŞLEMESİNDEN SÖZ ETTİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ÇELİŞKİ ÜSTÜNE ÇELİŞKİ. MAHVEDERİZ DİYE YAPTIĞI AÇIKLAMANIN HEMEN ARDINDAN EKONOMİK İLİŞKİLERİN GENİŞLEMESİNDEN SÖZ ETTİ.

15.01.2019 - 7:21

ÇELİŞKİ ÜSTÜNE ÇELİŞKİ. MAHVEDERİZ DİYE YAPTIĞI AÇIKLAMANIN HEMEN ARDINDAN EKONOMİK İLİŞKİLERİN GENİŞLEMESİNDEN SÖZ ETTİ.

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin, “ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişme hakkında konuştuk, ki burada gerçekten genişleme için büyük bir potansiyel var” yorumunu yaptı.

ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dün telefonda yaptığı görüşmeye ilişkin Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Trump, açıklamasında, “IŞİD kalıntılarına karşı son iki haftadır verdiğimiz başarılı mücadele ve 20 millik (32 kilometre) güvenli bölge dahil ilgili tüm meseleler hakkında nerede durduğumuzu aktarmak için Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile konuştum. Ayrıca ABD ile Türkiye arasındaki ekonomik gelişme hakkında da konuştuk, ki burada gerçekten genişleme için büyük bir potansiyel var” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşmişti.

İkili ilişkilerin yanı sıra Suriye’de yaşanan son gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Erdoğan, mevkidaşının Suriye’den çekilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade etmişti. Erdoğan, bu çerçevede Türkiye’nin, NATO’da müttefiki olan ABD’ye her türlü desteği vermeye hazır olduğunu hatırlatmıştı.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders da Erdoğan ile Trump arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yapmıştı. Sanders, Erdoğan ile Trump arasındaki görüşmede, ABD’nin Suriye’den geri çekilmesi de dahil ikili ilişkilerin ele alındığını bildirmişti.

DÜN, ‘TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK YÖNDEN MAHVEDERİZ’ AÇIKLAMASINI YAPMIŞTI

Öte yandan, Trump geçen gün paylaştığı mesajında Trump, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Suriye’den çekilme sürecinin başladığını duyurarak, “Eğer Türkiye Kürtleri vurursa, Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz” açıklamasını yapmıştı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :