21 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

CEM KÜÇÜK: ERDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM ”HAKEMLERLE İLGİLİ BU KARARI ALANLAR BANA OPERASYON ÇEKMİŞ” DERİM

Ana Sayfa » GÜNCEL » CEM KÜÇÜK: ERDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM ”HAKEMLERLE İLGİLİ BU KARARI ALANLAR BANA OPERASYON ÇEKMİŞ” DERİM

Eklenme : 11.03.2022 - 9:09

CEM KÜÇÜK: ERDOĞAN’IN YERİNDE OLSAM ”HAKEMLERLE İLGİLİ BU KARARI ALANLAR BANA OPERASYON ÇEKMİŞ” DERİM

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK), aralarında Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus ve Ali Palabıyık gibi isimlerin de yer aldığı 13 hakemin sezon sonuna kadar maç yönetmemesi kararının yankıları sürüyor.

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük, “Açık konuşmak lazım. Hakemlerle ilgili bu kararı alan isimler kendi başlarına hareket etmişler. Beğenmedikleri hakemleri elemişler. Sebep olarak da yaş, performans gibi kriterleri göstermişler. Daha doğrusu (MHK Başkanı) Ferhat Gündoğdu’ya, ‘Ekranlara çık, böyle konuş’ demişler. Emireri Gündoğdu da kendisine denilenleri yapmış” dedi.

Bu kararı alanların uzun vadede pişman olacağı görüşünü dile getiren Küçük, şöyle devam etti:

‘BURASI TÜRKİYE, ‘KAFAMA GÖRE HAREKET EDERİM’ DİYEMEZSİN’

“Peki bunun sonucu ne olur? Bu kararı alanlar bence uzun vadede pişman olacaklar. Burası Türkiye, Putin Rusya’sı değil. Kafama göre hareket ederim diyemezsin.

‘KULÜP BAŞKANLARININ ÇOĞU KARARI MEDYADAN ÖĞRENDİ’

Bu kararı alanlar arkalarında Cumhurbaşkanımız Erdoğan var gibi gösteriyorlar. Bence yok. Hatta ben Sayın Cumhurbaşkanımızın yerinde olsam, ‘Hakemlerle ilgili bu kararı alanlar bana operasyon çekmiş’ derim. Fenerbahçe ve Galatasaray bu işin içinde yok. Başakşehir yok. Adanademirspor yok. Zaten kulüp başkanlarının çoğu bizler gibi bu kararı medyadan öğrendiler. Buna adım gibi eminim.

Cumhurbaşkanı Erdoğan net bir siyasetçidir. Bir karar alacaksa kamuoyuyla paylaşır. Başkasına görev verip, ‘Siz yapın’ demez. Zaten ne demişti önceki yıllarda: ‘Ben karar alacaksam Özel Kalemim var. Ya da sözcüm İbrahim Kalın açıklama yapar.’ Özel kalem Hasan Doğan Bey.

‘TOPLUMDA VE FUTBOL CAMİASINDA KABUL GÖRMEYECEKTİR’

Bakın göreceksiniz. Bu karar toplumda ve futbol camiasında kabul görmeyecektir. Zaten görmüyor da. Ayrıca hakemlere böyle itibar suikastı yapılmaz. Onurlarıyla oynanmaz. Yapılan iş etik olarak skandal. Listede kalan hakemlerin hepsi şimdi açık hedef oldu. En ufak yanlışlarında diğer takım taraftarları onları bir kliğin adamı olarak etiketleyecektir.  Yani demem o ki, bu işi yapanlar yanlış yaptılar.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları