CHP ORTAK AKIL PLATFORMU ENERJİ KOMİSYONU’NDAN ÖNEMLİ TOPLANTI

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP ORTAK AKIL PLATFORMU ENERJİ KOMİSYONU’NDAN ÖNEMLİ TOPLANTI

03.02.2019 - 17:09

CHP ORTAK AKIL PLATFORMU ENERJİ KOMİSYONU’NDAN ÖNEMLİ TOPLANTI

 

Türkiye’nin ve CHP’nin içinden geçtiği kritik süreci gözeterek kurulan ve ortak paydası yurtseverlik olan CHP Ortak Akıl Platformu bilindiği gibi çalışmalarını farklı komisyonlarla sürdürüyordu. Bugüne kadar düzenlediği toplantıları yayımladığı bildirilerle kamuoyunun dikkatine sunan platform kurucuları şimdi bir kez daha çok önemli bir etkinliğe hazırlanıyor.

CHP OAP Enerji Komisyonu Başkanı Canip Seviç konuyla ilgili Yurtseverlik.Com’a yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Doğu Akdeniz’deki doğal gaz gerginliğine ilişkin tartışmalarda, münhasır ekonomik bölgeler ile deniz yetki ve kullanım alanları konusunda ülkemizi yakından ilgilendiren çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Bütün dikkatlerin 31 Mart’ta yapılacak seçimlere yoğunlaştığı bir aşamada biz enerji faktörünün önemini bir kez daha vurgulamaya çalışacağız.”

CHP OAP Enerji Komisyonu 11 Şubat 2019 Pazartesi günü Saat 13:30’da toplanacak. Her biri kendi alanında yetkin isimlerden oluşan komisyonun toplantısına Enis Tütüncü, Canip Sevinç, Özer Balkaş, Prof.Dr.Aziz Ekşi, Prof.Dr.M.Atıf Çetiner, Prof.Dr.Çetin Özek, Murat Güztoklusu, Necati Yıldız, Şerafettin Üstünkol ve S.Mümin Bulut’un katılması bekleniyor.

Toplantı TPAO’nın “Raman Kulüp” olarak bilinen Necatibey Caddesi’ndeki lokalinde gerçekleştirilecek.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :