CHP ORTAK AKIL PLATFORMU ENERJİ KOMİSYONU’NUN MERAKLA BEKLENEN TOPLANTISI BUGÜN GERÇEKLEŞİYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP ORTAK AKIL PLATFORMU ENERJİ KOMİSYONU’NUN MERAKLA BEKLENEN TOPLANTISI BUGÜN GERÇEKLEŞİYOR.

11.02.2019 - 15:22

CHP ORTAK AKIL PLATFORMU ENERJİ KOMİSYONU’NUN MERAKLA BEKLENEN TOPLANTISI BUGÜN GERÇEKLEŞİYOR.

Türkiye’nin ve CHP’nin içinden geçtiği kritik süreci gözeterek kurulan ve ortak paydası yurtseverlik olan CHP Ortak Akıl Platformu bilindiği gibi çalışmalarını farklı komisyonlarla sürdürüyordu. Bugüne kadar düzenlediği toplantılarla, yayımladığı bildirilerle kamuoyunda farklılık yaratmayı başaran platform kurucuları bugün önemli bir etkinliği daha gerçekleştiriyor.

CHP OAP Enerji Komisyonu Başkan Canip Sevinç’in öncülüğünde bir araya geldi.

Konuyla ilgili Yurtseverlik.Com’a bilgi veren Canip Sevinç Enerji Komisyonu’nun toplanma nedenini şu sözlerle açıkladı:

‘’Türkiye’nin 31 Mart’ta yapılacak seçimlere kilitlendiği bir aşamada enerji konusunda ülkemizi yakından ilgilendiren çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Enerji yalnız bugünün değil yarının da temel tartışma konularından biri olarak üzerinde yoğun biçimde düşünülmesi, araştırılması gereken bir alan. İktidarın bu konuda 17 yıl boyunca uyguladığı politikalar ortada. Durum asla gecikmeden derhal adım atılmasını, enerji kaynaklarımızla ilgili gereken hassasiyetin gösterilmesini acilen zorunlu kılmaktadır. Daha önce Yurtseverlik.com’a yaptığım açıklamada vurguladığım üzere Doğu Akdeniz’deki doğal gaz gerginliğine ilişkin tartışmalar, ekonomik bölgeler ile deniz yetki ve kullanım alanları konusunda ülkemizi yakından ilgilendiren çok önemli olaylar yaşanmaktadır. Bunlar başta olmak üzere ekonomimizin lokomotifi konumundaki enerji kaynaklarımızın akılcı politikalarla yeniden rantabl hale dönüştürülmesi acil bir ihtiyaçtır. Bugünkü toplantımızda bunları ayrıntılarıyla konuşmayı, komisyonumuza sunulan bildirileri ayrıca kamuoyuyla paylaşmayı hedeflemekteyiz.’’

CHP OAP Enerji Komisyonu saat 13:30’da toplandı.

Her biri kendi alanında yetkin isimlerden oluşan komisyonun toplantısına Enerji Komisyonu Başkanı Canip Sevinç, Enis Tütüncü, Özer Balkaş, Prof.Dr.Aziz Ekşi, Prof.Dr.M.Atıf Çetiner, Prof.Dr.Çetin Özek, Murat Güztoklusu, Necati Yıldız, Şerafettin Üstünkol, S.Mümin Bulut, Ayhan Kösebalaban, Şemsettin Türköz ve Uğur Gönülalan sunacakları bildirilerle katılıyorlar.

CHP OAP Enerji Komisyonu’nunda çıkacak sonuç bildirgesi ve toplantıda paylaşılan bildiriler Yurtseverlik.com’da yazı dizisi olarak yayımlanacak.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :