CHP ORTAK AKIL PLATFORMU TÜRKİYE’NİN İÇİNDEN GEÇTİĞİ KRİTİK SÜREÇTE YOL HARİTASINA BELİRLEMEK ÜZERE BUGÜN TOPLANIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP ORTAK AKIL PLATFORMU TÜRKİYE’NİN İÇİNDEN GEÇTİĞİ KRİTİK SÜREÇTE YOL HARİTASINA BELİRLEMEK ÜZERE BUGÜN TOPLANIYOR

05.11.2019 - 18:21

CHP ORTAK AKIL PLATFORMU TÜRKİYE’NİN İÇİNDEN GEÇTİĞİ KRİTİK SÜREÇTE YOL HARİTASINA BELİRLEMEK ÜZERE BUGÜN TOPLANIYOR

 

CHP OAP 15. toplantısını gerçekleştirmek üzere bugün toplanıyor.

Yıllarca CHP saflarında siyaset yapmış iki deneyimli isim Enis Tütüncü ve Uluç Gürkan tarafından kurulan platform, alanında yetkin bilim insanları, akademisyenler, bürokratlar, gazeteciler ve önceki dönem milletvekillerinden oluşuyor.

Bugüne kadar iç bünyesinde oluşturduğu komisyonlar aracılığı ile siyasetten enerjiye, medyadan toplumsal gelişmelere uzanan  çok farklı alanlarda çalışmalar yürüten ve bunları ilgili oluşturduğu raporları kurum ve kişilerle paylaşan platformun 15. toplantısı farklı bir önem taşıyor.

Özellikle 31 Mart seçimlerinde başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 25 yıla yakın sağ iktidarların yönetiminde bulunan büyük kentlerde belediye başkanlıklarını CHP’nin kazanması, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi partiye ve tabana nasıl bir ivme kazandırmalı sorusu toplantının ana gündem maddelerinden birini oluşturuyor.

Seçmenin 31 Mart’ta verdiği desteğin siyaset kulvarında bir enerjiye dönüştürülmesi konusu bu toplantıda değerlendirilecek. 17 yıldır devam eden AKP iktidarının kitleleri yoksullaştıran, demokrasiyi büyük ölçüde rafa kaldıran politikalarına karşı oluşturulması gereken önlemler de, OAP toplantısında masaya yatırılacak.

Ve tabii ki Suriye gerçeği  noktasında terör faktörünün uygulanan yanlış dış politikalar sonucu ülkeyi içine sürüklediği sorunlar yumağı da ele alınacak konular arasında.

Bu çerçevede platformun nasıl daha aktif bir yol haritası izleyeceği, kurumsallaşmayı amaçlayan adımların atılıp atılmayacağı, mali konulardaki sıkışıklığın aşılması amacıyla katılımcılardan beklenen öneriler de ayrıntılı biçimde değerlendirilecek.

OAP 15. toplantısı bugün saat 14.00 ile 18.00 saatleri arasında Türkiye Barolar Birliği’nin Balgat’taki yerleşkesinde gerçekleşecek.

Ziyaretçi Yorumları

Yavuz Tanyeri01 Eylül 2020

Spor akademisyeni, eski spor il müdürü, spor yazarı ve sporcuyum. Nasıl bir katkı sunabilirim.
Selamlar

İlgili Terimler :