CHP SAFLARINDA UZUN YILLAR SİYASET YAPMIŞ ÖNEMLİ İSİMLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP SAFLARINDA UZUN YILLAR SİYASET YAPMIŞ ÖNEMLİ İSİMLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

12.02.2019 - 12:58

CHP SAFLARINDA UZUN YILLAR SİYASET YAPMIŞ ÖNEMLİ İSİMLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

 

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere sayılı günler kala gözler yine CHP’de.

Partiye uzun yıllar emek vermiş, siyasetin her alanında varlığını hissettirmiş bazı isimlerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir çağrı daha geldi. Yapılan açıklamada ”Bu olumsuz ortamda yurttaşlarımızın tek güvencesi CHP olmalıdır. Seçmenler tutunacak dal olarak partimizi görmelidir. Çünkü CHP dürüstlüğün, erdemin partisidir. Tarihi işlevini yerine getirmeli ve topluma ışık tutmalıdır.” denildikten sonra gündeme getirilen öneri çok dikkat çekiciydi.

İşte o çağrı ve önerinin tam metni:

 

 

CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

                  Sayın Genel Başkan,

                  31 Mart 2019tarihinde yapılacak yerel seçimler için partimiz Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi adaylarını belirlemiş bulunmaktadır. Ayrıca ülkedeki tüm CHP adaylarının Ankara’da bir araya geldiği 9 Şubat 2019 toplantısında 12 maddelik yerel seçim programımız da kamuoyuna açıklanmıştır.

                 Ülkemizin ekonomik ve siyasal bunalım içinde bulunduğu bir ortamda yapılacak olan bu seçimler demokrasimiz ve yurttaşlarımız için çok büyük önem taşımaktadır. CHP’nin çeşitli dönemlerinde Parlamentoda ve parti organlarında sorumluluk taşımış kişiler olarak verilecek her türlü göreve, hiçbir beklenti söz konusu olmadan hazır bulunduğumuzu bilgi ve takdirlerinize sunuyoruz.

                 Sayın Genel Başkan,

                 Partimizin uzun süreden beri üstünde önemle durduğu iki büyük sorun YOLSUZLUK ve YOKSULLUKTUR. Şu anda halkımızın, çarşı pazarda, piyasada en büyük şikâyetiişsizlik ve pahalılıktır. Yurttaşlarımızın önemli bir bölümü yaşamını yoksulluk sınırının altındasürdürmeye çabalamaktadır. Gelir dağılımında on altı yıllık AKP iktidarına kadar görülmemiş adaletsizlik, görülmemiş yolsuzluklara yol açmakta, haksız servetler yaratmaktadır.

                  Bu olumsuz ortamda yurttaşlarımızın tek güvencesi CHP olmalıdır. Seçmenler tutunacak dal olarak partimizi görmelidir. Çünkü CHP dürüstlüğün, erdemin partisidir. Tarihi işlevini yerine getirmeli ve topluma ışık tutmalıdır.

                   Takdir edersiniz ki, bir açık rejim olan demokrasinin olmazsa olmaz koşulu “Hesap Sorulabilirlik”tir. Ancak, yurttaşların hesap sorabildiği ve yöneticilerin hesap verme zorunluğu taşıdığı saydam bir ortamda demokratik düzen esenliğe çıkabilir. Bu nedenle size önerimizi sunuyoruz:

                 31 Mart 2019 yerel seçimlerine giren tüm partilerin Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi adaylarına çağrıda bulununuz. Bunların tümü kendilerinin ve birinci derecedeki yakınlarının taşınır ve taşınmaz varlıklarını açıklamalı ve kamuoyuna beyanda bulunmalıdırlar. Başta AKP, diğer parti adaylarından gelecek yanıtı beklemeden CHP adayları bu onurlu görevi yerine getirmeli, topluma sarsılmaz bir güven vermelidir.

                 Partimize üstün başarılar diler, saygılar sunarız.

Kemal ANADOL (15,16. Dönem Zonguldak, 18, 22, 23.Dönem İzmir Milletvekili,

Ergün AYDOĞAN (23. Dönem Balıkesir Milletvekili)

Bülent BARATALI (22 ve 23.Dönem İzmir Milletvekili)

Mehmet BOZTAŞ (22. Dönem Aydın Milletvekili)

Şahin MENGÜ (23. Dönem Manisa Milletvekili)

Enis TÜTÜNCÜ (18, 22, 23. Dönem Tekirdağ Milletvekili)

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :