29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

CHP’DE 26 OCAK’TA YAPILACAK ALTILI MASA LİDERLER ZİRVESİ ÖNCESİ PM TOPLANDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DE 26 OCAK’TA YAPILACAK ALTILI MASA LİDERLER ZİRVESİ ÖNCESİ PM TOPLANDI

Eklenme : 20.01.2023 - 21:05

CHP’DE 26 OCAK’TA YAPILACAK ALTILI MASA LİDERLER ZİRVESİ ÖNCESİ PM TOPLANDI

Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre CHP’nin en üst karar organı Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Altılı Masa liderlerinin 26 Ocak’ta gerçekleşecek zirvesi öncesi yapılan toplantının gündeminde Altılı Masa çalışmaları, 30 Ocak’ta kamuoyu ile paylaşılacak “Ortak Politikalar Metni” ve “Geçiş Sürecinin Yol Haritası” ile seçim güvenliği başlıkları vardı.

PM üyeleri yaklaşık 1,5 saat süren toplantı için “çok kısa sürdü” ifadelerini kullanırken, bunun nedeni “birçok başlık açık bir şekilde ifade edilen konulardan oluşuyordu. Yoğun tartışma gerektirecek konular ele alınmadı” sözleriyle açıklandı.

‘MERAL HANIM İKİ TANE GÜNDEM ÖNERİSİ SUNDU’

CHP’nin PM toplantısında İYİ Parti ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Altılı Masa’nın toplantısının içeriğine dair değerlendirmeler yapıldı. Edinilen bilgiye göre cumhurbaşkanı adaylığı ya da toplantı öncesinde iddia edilen ‘CHP Altılı Masa’dan ayrılma kararı alacak’ gibi başlıklar toplantıda konuşulmadı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Akşener’in ev sahipliğinde gerçekleşecek toplantıya dair, “Meral Hanım iki tane gündem önerisi sundu. O iki öneri de bizim gündemimizde olan konulardı” dedi. CHP lideri Akşener’in kendisine sunduğu iki önerinin içeriğine dair ise PM üyelerine bilgi vermedi.

30 OCAK LANSMANIN ADRESİ NETLEŞTİ

CHP’nin PM toplantısında 30 Ocak’ta Altılı Masa liderlerinin katılımıyla gerçekleşecek “Ortak Politikalar Metni” ve “Geçiş Sürecinin Yol Haritası”nın açıklanacağı lansman da vardı. Uzun süredir nerede yapılacağı üzerine çalışılan lansmanın adresini CHP lideri Kılıçdaroğlu PM üyelerine açıkladı. Buna göre Altılı Masa’nın 30 Ocak’taki lansmanı CHP ve AK Parti Genel Merkezleri’nin yakınlarında bulunan, Söğütözü’ndeki ATO Congresium’da gerçekleşecek.

ADIGÜZEL SEÇİM GÜVENLİĞİ SUNUMU YAPILDI

CHP’nin PM toplantısında CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel seçim güvenliğine dair sunum yaptı. Sandık görevlilerinin durumu ve görevlendirmelere ilişkin bilgi veren Adıgüzel, çalışmaların büyük oranda tamamlandığını, seçime hazır olunduğunu, ek güncellemelerin de ihtiyaç duyuldukça yapıldığını ifade etti.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’IN ADAYLIĞI YORUMU: HUKUKSUZ AMA

CHP’nin PM toplantısında erken seçim ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığına dair de tartışmalar gündeme geldi. Meclis onayı olmadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adımıyla seçim kararı alınması durumunda Erdoğan’ın aday olup olamayacağının değerlendirildiği toplantıda, bunun “hukuksuz” olduğu vurgulandı. Bu durumu bildiklerini ifade eden CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, “Hukuksuz ama bundan da mağduriyet yaratırlar” dediği öğrenildi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları