4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

CHP’DE ADAY ADAYI OLMAK İÇİN BAŞLAYAN İSTİFA SÜRECİNDE SON DURUM

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DE ADAY ADAYI OLMAK İÇİN BAŞLAYAN İSTİFA SÜRECİNDE SON DURUM

Eklenme : 26.12.2022 - 23:30

CHP’DE ADAY ADAYI OLMAK İÇİN BAŞLAYAN İSTİFA SÜRECİNDE SON DURUM

CHP’nin, il ve ilçe başkanlarına milletvekili aday adayı olmak için verilen istifa süresi dün (26 Aralık) mesai bitimiyle birlikte doldu. Sürenin dolmasına saatler kala çok sayıda CHP il ve ilçe başkanı ile parti yönetiminin çeşitli kademelerinde görev alanların istifaları genel merkeze ulaştı.

Edinilen bilgiye göre CHP’den istifa eden il başkanı sayısı ilk belirlemelere göre 25’i geçti. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik, Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır ve Hakkari İl Başkanı Nazım Demir istifa eden il başkanları arasında yer aldı.

CHP İSTİFALARA DAİR AÇIKLAMA YAPACAK

Öte yandan CHP yönetiminin bugün istifa edenlerin isim ve sayısı ile il ve ilçe yönetimlerinin belirlenme sürecine dair bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları