CHP’DE BUGÜNE DİKKAT: MYK’DA İSTİFALAR OLABİLİR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DE BUGÜNE DİKKAT: MYK’DA İSTİFALAR OLABİLİR.

08.08.2018 - 8:29

CHP’DE BUGÜNE DİKKAT: MYK’DA İSTİFALAR OLABİLİR.

Cumhuriyet Gazetesi- İklim Öngel- CHP ’de muhalefetin topladığı imzalar ve kurultuy konularındaki tartışmalar sürerken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bundan sonraki en önemli adımının MYK değişikliği olduğu konuşuluyor.

24 Haziran seçimlerinin hemen ardından toplanan MYK’de kurmaylar Kılıçdaroğlu’na istediği zaman görev değişikliğine hazır olduklarına dair mesaj vermişti. Artan parti içi tartışmalar yüzünden kurmaylar bugün kendi iradeleriyle, Kılıçdaroğlu’nun elini rahatlatmak üzere ve “Genel Başkan’a desteğimiz tamdır” diyerek görevlerinden çekilecekler.

Bu çekilmeleri bekleyen Kılıçdaroğlu’nun yapacağı değişiklikle örgütten tepki çeken bazı isimleri MYK’dan alacağı, bazı birimleri birleştireceği ve 17 olan Genel Başkan Yardımcılığı sayısını 12’ye düşüreceği belirtiliyor. Yeni MYK’de yerel seçimlerde belediye başkanlığı hedefi olanlara yer verilmeyebileceği belirtilirken; Seyit Torun, Ünal Çeviköz, Haluk Koç, Faik Öztrak, Gamze İlgezdi’nin görevlerine devam edeceği, yeni görev alabilecek isimler arasında da İstanbul Milletvekilleri Oğuz Kaan Salıcı, Yunus Emre, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Hakkı Süha Okay’ın olacağı konuşuluyor. Kılıçdaroğlu’nun oluşturucağı yeni MYK için “başarı ve denge MYK”si olacağı yorumu yapılıyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :