28 Eylül 2021 - Hoş geldiniz

CHP’DE DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLEN TANJU ÖZCAN: “BU KARARI BEKLEMİYORDUM”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DE DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLEN TANJU ÖZCAN: “BU KARARI BEKLEMİYORDUM”

Eklenme : 07.09.2021 - 12:18

CHP’DE DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLEN TANJU ÖZCAN: “BU KARARI BEKLEMİYORDUM”

MYK tarafından uyarı cezası istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Habertürk’e konuştu.

Kararın kendisi için sürpriz olduğunu belirten Özcan, “İhraç edilseydim başka partiye geçmezdim bağımsız olarak kalırdım” dedi. Mütedeyyin kesimle herhangi bir sorunu da olmadığını belirten Özcan, “Annem tesettürlü, annem babam hacı benim. Türkiye’de cami yapan tek belediye başkanı benim” dedi.

Tanju Özcan’ın açıklamaları şöyle:

“BU KARARI BEKLEMİYORDUM”

“İddia makamı MYK, MYK’nın önerisi uyarı cezası. Ben bu kararı beklemiyordum. Sürpriz oldu benim için. Yargı bağımsızlığını savunan bir partiyiz. YDK hiçbir etki altında kalmadan savunmamı dinleyecek ve MYK’nın iddialarını dikkate alıp nihai kararı verecek. YDK’nın vereceği karar bağlayıcı olur. Verilecek karara saygı duyarım.

“İHRAÇ EDİLSEYDİM BAĞIMSIZ KALIRDIM”

Bugün partiden ihraç edilmem yönünde beklentisi olanlar vardı. İhraç edilseydim herhangi bir partiye gitmem gibi bir düşüncem yoktu bağımsız olarak kalırdım. İhraç edilseydim sadece CHP ile resmi bağım kopardı, Atatürkçü Türk milliyetçisi çizgimden asla taviz vermezdim.

“MAKSAT KÖTÜ DEĞİLDİ”

Burada da tecrübeli siyasetçin anlatması gereken bir anıyı paylaştığım için suni gündem yaratıldı. Bazen siyasi olarak çok konuşurken ağızınızdan çıkmaması gereken sözler çıkıyor ama maksat kötü değildi.

“ANNEM VE BABAM HACI BENİM”

Samimi olarak incinen tüm kadınlardan özür diledim dilerim. Benim mütedeyyin kesimle hiçbir sorunum olmadı. Annem tesettürlü, annem babam hacı benim. Türkiye’de cami yapan tek belediye başkanı benim. Mütedeyyin kesim sorunu varmış gibi algı yaraya çalışmak olmaz. Geçen hafta cami temeli atmış biriyim.”

İLGİLİ HABER: BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN İLE AFGANİSTANLI GAZETECİ SUNATULLAH SAADAT ARASINDAKİ TARTIŞMA TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRDI..TANJU ÖZCAN’A ”ŞEREFSİZ” DİYEN, ”ÜLKENİZDEKİ KADINLAR GÖĞÜSLERİ AÇIK, ÇIPLAK DOLAŞIYORLAR, BİN TANE CAMİNİZ VAR, NAMAZ KILAN MI VAR?” ŞEKLİNDE KONUŞAN SUNATULLAH SAADAT SONRADAN ÖZÜR DİLESE DE KARŞILIKLI GERGİNLİĞİN ŞİDDETİ ARTTI..SAADAT’A AYNI DİL ÜZERİNDEN YANIT VEREN TANJU ÖZCAN’IN ASIL HEDEFİYSE MUHALEFET PARTİLERİYDİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DA SESLENEN ÖZCAN ”AFGAN GÖÇÜNE KARŞI MADEM DOĞU SINIRLARIMIZI KORUYAMIYORUZ, AVRUPA İLE OLAN SINIRLARIMIZI TÜMÜYLE AÇIN” ÇAĞRISI DA YAPTI..PEKİ BU GERİLİM NEREYE DOĞRU GİDİYOR? CHP BU GELİŞME KARŞISINDA NASIL BİR ÇİZGİ İZLEYECEK?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları