CHP’DE İSTANBUL SEÇİMİ İÇİN RAMAZAN BAYRAMI MESAİSİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DE İSTANBUL SEÇİMİ İÇİN RAMAZAN BAYRAMI MESAİSİ

26.05.2019 - 8:15

CHP’DE İSTANBUL SEÇİMİ İÇİN RAMAZAN BAYRAMI MESAİSİ

CHP, Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketini ziyaret edecek İstanbul seçmenini tatil boyunca takip etmesi için çalışma grupları oluşturdu. İmamoğlu’nun da bayram tatilinde Trabzon başta olmak üzere bazı Karadeniz illerini ziyaret edebileceği kaydediliyor.

 

CHP’de 23 Haziran’da tekrar yapılacak İstanbul seçimine yönelik yürütülen kampanyada Ramazan Bayramı için de özel bir program hazırlandı. Ramazan Bayramı dolayısıyla memleketine gidecek İstanbullu seçmen, milletvekillerinden oluşacak çalışma gruplarıyla memleketinde de ulaşılacak.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre kampanyanın ana aktörü olan Ekrem İmamoğlu’nun da kendi memleketi Trabzon başta olmak üzere bazı Karadeniz illerini bayramda ziyaret ederek destek istemesinin planlandığı da ifade ediliyor.
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) iptal ederek 23 Haziran’da yeniden yapılmasına karar verdiği İstanbul seçimlerine yönelik CHP’de 100’ün üzerinde milletvekili kampanya katılması için görevlendirilmişti. Bu kapsamda milletvekilleri arasından 39 ilçe için sorumlular atanırken, farklı seçmen profillerine yönelik de vekillerden oluşan özel çalışma grupları oluşturuldu. İlçe sorumluları o ilçe için oluşturulan çalışma gruplarının saha çalışmalarını koordine ediyor. Bu kapsamda; hemşehri ziyaretleri başta olmak üzere, “bire bir temas” politikası çalışmaları yürütülüyor.

İmamoğlu’nun Karadeniz turu
Çalışmalar kapsamında partinin dokuz günlük Ramazan Bayramı tatilinde izleyeceği strateji de belirlendi. Edinilen bilgiye göre CHP’nin; İstanbul’da bulunan milletvekilleri ve Parti Meclisi üyelerinin de aralarında bulunduğu çalışma grupları için yeni bir görevlendirme yapıldı. Buna göre, Ramazan Bayramı tatilinde memleketlerine gidecek olan İstanbullu seçmenlere, “bayram takibi” yapılması kararlaştırıldı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :