CHP’DE MEKİK DİPLOMASİSİ. BUGÜN YAPILACAK GÖRÜŞMELERDEN ÇIKACAK SONUÇ MERAKLA BEKLENİRKEN, PM ”DİSİPLİN” GÜNDEMİYLE TOPLANTIYA ÇAĞRILDI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DE MEKİK DİPLOMASİSİ. BUGÜN YAPILACAK GÖRÜŞMELERDEN ÇIKACAK SONUÇ MERAKLA BEKLENİRKEN, PM ”DİSİPLİN” GÜNDEMİYLE TOPLANTIYA ÇAĞRILDI.

26.06.2018 - 21:11

CHP’DE MEKİK DİPLOMASİSİ. BUGÜN YAPILACAK GÖRÜŞMELERDEN ÇIKACAK SONUÇ MERAKLA BEKLENİRKEN, PM ”DİSİPLİN” GÜNDEMİYLE TOPLANTIYA ÇAĞRILDI.

Pazar günkü genel seçimlerde CHP ‘nin yüzde 22.7 ile Kılıçdaroğlu dönemindeki en düşük oyunu alması, liderlik tartışmalarını beraberinde getirdi. Oyların bir kısmının “emanet” olarak HDP’ye gittiği analizine rağmen, partinin bir bölümünde genel başkanın değişmesi yönünde beklenti var.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ‘nin yüzde, CHP için psikolojik bir sınır olarak algılanan yüzde 30’u geçmesi de, genel başkan tartışmalarını alevlendirdi. Özellikle, Mart 2019’daki yerel seçimlere kimin liderliğinde gideceği partinin önünde kritik bir konu olarak duruyor.

 ESKİ GENEL BAŞKANLAR DEVREDE

Bu tartışmaların partiye zarar vermemesi için, eski CHP genel başkanları harekete geçti. Altan Öymen Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin , yarın Ankara’da ziyaret turuna çıkacak. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce ile ayrı ayrı görüşerek partinin geleceğine ilişkin düşüncelerini paylaşacak

Bu gelişmeler yaşanırken  CHP PM, 28 Haziran Perşembe günü saat 14:00’de Ankara Genel Merkezi’nde disiplin gündemiyle olağanüstü toplanacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere Parti Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağırdığı öğrenildi.

 

 

 

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :