27 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

CHP’DE ”ŞİMDİLİK” 4 BÜYÜKŞEHRİN ADAYI KESİN, 2 İSMİN DURUMU BELİRSİZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DE ”ŞİMDİLİK” 4 BÜYÜKŞEHRİN ADAYI KESİN, 2 İSMİN DURUMU BELİRSİZ

Eklenme : 10.09.2023 - 9:06

CHP’DE ”ŞİMDİLİK” 4 BÜYÜKŞEHRİN ADAYI KESİN, 2 İSMİN DURUMU BELİRSİZ

CHP Genel Merkezi, önümüzdeki kasım ayında olağan kurultayı toplamaya hazırlanıyor. Bu sürecin yanı sıra 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere yönelik kulisler ve çalışmalar sürüyor.

Cumhuriyet’ten Aytunç Ürkmez’in haberine göre, CHP’de adaylığına kesin gözüyle bakılan dört belediye başkanı bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yeniden aday olmaları kesin gibi.

Kulislere göre, değişmesi güçlü olasılık olarak Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak öne çıkıyor. Büyükşehir olan Antalya’da adaylık için iki isim gündemde. Mevcut başkan Muhittin Böcek’in yanı sıra CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da bu makama adaylık istediği biliniyor. CHP ayrıca geçen yerel seçimlerde az farkla ya da işbirliği nedeniyle İYİ Parti’nin kaybettiği illere de odaklanmış durumda. Özellikle Balıkesir, Bursa ve Denizli gibi büyükşehirlerde genel seçimlerde muhalefetin toplam oyunun iktidar blokunun üzerinde çıkmasını fırsata çevirmek istiyor.

 

İLGİLİ HABER: AKŞENER’İN AFYONKARAHİSAR’DA KILIÇDAROĞLU’NA AĞIR SÖZLERLE YÜKLENDİĞİ AÇIKLAMALARININ ÜZERİNDEN 16 GÜN GEÇTİ. HATIRLAYALIM:

1)Sadece iktidar mensuplarıyla değil, biz bu seçimin kaybedilmesi için çalışanlarla da mücadele ettik.

2)Nefsinin esiri olanlarla uğraştık

3)Biz milletimizin geleceği için şahsi çıkarlarımızdan vazgeçtik ama koltuğundan başka hiçbir şeyi düşünmeyenlerle uğraştık.

4)Onların (İmamoğlu ve Yavaş) yolunu kapatanlara engel olamadım. Türk milletinden, sizlerden özür diliyorum…. onları paçalarından tutup aşağı çekenlere engel olamadım.

BU İTHAMLARA HENÜZ YANIT VERİLMEDİ, TUHAF DEĞİL Mİ?

AKŞENER’İN AĞIR BİÇİMDE SUÇLADIĞI KILIÇDAROĞLU’NUN YANITI: ”NEZAKETSİZLİK YAPMAK İSTEMEM”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları