CHP’DEN KAMU BANKALARINA ATANAN AKP’Lİ İSİMLERLE İLGİLİ TEPKİ: BANKA YÖNETME TECRÜBELERİ YOK. BİR ÖZEL BANKA BU KİŞİLERİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK ATAR MIYDI?

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’DEN KAMU BANKALARINA ATANAN AKP’Lİ İSİMLERLE İLGİLİ TEPKİ: BANKA YÖNETME TECRÜBELERİ YOK. BİR ÖZEL BANKA BU KİŞİLERİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK ATAR MIYDI?

31.05.2019 - 16:14

CHP’DEN KAMU BANKALARINA ATANAN AKP’Lİ İSİMLERLE İLGİLİ TEPKİ: BANKA YÖNETME TECRÜBELERİ YOK. BİR ÖZEL BANKA BU KİŞİLERİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK ATAR MIYDI?

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztrak, kamu bankalarına AKP’li isimlerin atanmasına tepki gösterdi.

Öztrak’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Atanan isimlere bakıyoruz bir bankayı yönetme tecrübeleri yok. Bir özel banka bu kişileri yönetim kurulu üyesi olarak atar mı mümkün değil eğer iktidardan bir şey beklemiyorsa. Bir bankaya genel müdür olmak için 10 yıllık bankacılık tecrübesi olması lazım yasayla belirlenmiştir. Bunların tecrübesi yok.  Milletin bankaları yönetecek hiç mi genç insan yok? Bu atamalarla saray bir taşla iki kuş vurmak istiyor. Milletin parasını peşkeş çekmek. Partinin eski ağır toplarının sadakatini satın almak.

Bugün yaşadığımız derin krizin tek sorumlusu saray yönetimidir. Türkiye hızla 1994deki krize gidiyor. 1994e ek olarak ekonomik yönetiminde her gün biraz daha derinleşen liyakatsizlik yaşanıyor. Ekonominin başına damadını getirdi. Türkiye adeta aile şirketi gibi yönetiliyor. Bunu gören yatırımcılar ülkemize kuşku ile bakıyor. Türkiyenin kaybedecek tek bir dakikası bile yok.

İmamoğlunun mazbatasını elinden alanlar. Vekaletini ancak İstanbul valisine emanet edebildiler. O da seçim adaleti dinlemiyor.

16 milyon İstanbullu 82 milyon vatandaşımızın oyuna sahip çıkacağız. İBB nin seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlunun hakkına 23 Haziranda çok daha büyük destekle verecektir.

Bu gece kadir gecesinde peygamber efendimizin haksızlığa göm yuman dilsiz şeytandır sözlerini hatırlayacaklarını biliyorum. Milletimizin kadir gecesini kutluyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :