CHP’Lİ 144 MİLLETVEKİLİNİN 129’UNDAN GENEL BAŞKANA DESTEK AÇIKLAMASI

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ 144 MİLLETVEKİLİNİN 129’UNDAN GENEL BAŞKANA DESTEK AÇIKLAMASI

26.07.2018 - 20:33

CHP’Lİ 144 MİLLETVEKİLİNİN 129’UNDAN GENEL BAŞKANA DESTEK AÇIKLAMASI

CHP’de 59 il başkanının ardından 129 milletvekili adına yapılan açıklamada olağanüstü kurultay toplanmasına karşı çıkıldı.

Meclis önünde yapılan açıklamaya CHP grup başkan vekilleri Engin Özkoç, Engin Altay, Özgür Özel ve çok sayıda milletvekili katıldı.

Kılıçdaroğlu’na destek niteliğindeki sabahki il başkanlarının yaptığı çıkışa destek verilen açıklamayı, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu okudu.

Açıklama şöyle:

“24 Haziran 2018 Milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçiminden hemen sonra uygulamaya konulan tek adam rejimi, genel hukuk kurallarına ve Anayasaya aykırı bir şekilde her alanda hayata geçirilmeye başlanmıştır. OHAL’in süresiz hale getirilmesini öngören torba yasa ve uygulamasına karşılık Cumhuriyet Halk Partisi meclis grubu olarak, haksız ve hukuksuz uygulamaların, insan hakkı ihlallerinin önüne geçebilmek için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ve hayatın her alanında, kuvvetler ayrılığını, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunmaya var gücümüzle devam edeceğiz.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde başarıya ulaşmanın birlik ve beraberlik içinde zaman kaybetmeden çalışmalara başlamak olduğu bilinci ile, bu gün kurultay tartışmalarına odaklanmanın ve ülkenin gerçek gündeminden uzaklaşmanın doğru olmadığı kanaatindeyiz.

Geldiğimiz süreçte kurultay toplanmasına yönelik imza sayıları üzerinden bir algı yaratmanın ve bu tartışmayı devam ettirmenin partimize ve ülkemizin aydınlık geleceğine zarar verdiği aşikardır. Bu gün il başkanlarımız tarafından yapılan açıklamaya ve sağduyu çağrısına iştirak ettiğimizi ve kurultay tartışmalarının sayı boyutundan çıkarılarak sonlandırılması gerektiğini düşünüyoruz.
Ülkemizin asıl gündemine ve yerel seçimlere odaklanarak birlik içinde başarı için mücadele etmemiz gerektiğini düşünen Türkiye Büyük Millet Meclisi Milletvekili Gurubumuzun bu iradesini sayın basın mensupları ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

CHP’nin TBMM’de halen 144 milletvekili bulunuyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :