22 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ ALTAY: SAHİLLERDEN CESETLER TOPLANIYOR, TÜRKİYE’NİN BUNU BİLMESİ LAZIM, 329 KAYIP VAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ ALTAY: SAHİLLERDEN CESETLER TOPLANIYOR, TÜRKİYE’NİN BUNU BİLMESİ LAZIM, 329 KAYIP VAR

Eklenme : 13.08.2021 - 19:14

CHP’Lİ ALTAY: SAHİLLERDEN CESETLER TOPLANIYOR, TÜRKİYE’NİN BUNU BİLMESİ LAZIM, 329 KAYIP VAR

Son dakika gelişmesi… Batı Karadeniz sel felaketini yaşıyor. Kastamonu, Sinop ve Bartın’da durum vahim.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, sel felaketinin vurduğu Kastamonu‘nun Bozkurt ilçesinde açıklamalarda bulundu.

“Tablo size yansıtıldığından çok vahim durumda” diyen Engin Altay, “Yerinde görmüş ve yaşamış biri olarak söylüyorum; tablo vahim!” ifadelerini kullandı. Hükümetin, ölenlerle ilgili olarak net bilgi vermemesini doğru bulmadığını söyleyen CHP’li Altay, “Panik havası olmasın şüphesiz ama burada onlarca yakınını arayan insana ben rastladım. AFAD’a 329 kayıp başvurusu yapıldığı bilgisi bana verildi ve bu kayıpların hepsi sel anında kayıp. Sahillerden cesetler toplanıyor bunu Türkiye’nin bilmesi lazım” diye konuştu.

“CESETLER SOĞUK HAVA DEPOSUNDA TOPLANIYOR”

“İnebolu’da bir fabrikanın soğuk hava deposunda cesetler tanı konulana kadar oraya toplanıyor” bilgisini veren Engin Altay, “Şu anda Sinop Ayancık’ta da ben çok net biliyorum 7 ölü var. Burada ölü sayısının çok olacağını maalesef öngörüyoruz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER: PROF. DR. ERDOĞAN ATMIŞ’TAN YAŞANAN SEL FELAKETİ VE ORMAN YANGINLARIYLA İLGİLİ EZBER BOZAN AÇIKLAMALAR..FELEKETLERİ İKLİM KRİZİNE BAĞLAYANLAR BECERİKSİZLİKLERİNİ Mİ GİZLİYOR? SON 4 YILDA ODUN ÜRETİMİ NEDEN YÜZDE 54 ARTTI? ORMANLARI ARSA GİBİ GÖREN ANLAYIŞ BUNU BELLİ BİR SERMAYE GRUBUNU KORUMAK ADINA MI YAPTI? ORMANLARDA AÇILAN MADEN OCAKLARI, HES’LER, ENERJİ TESİSLERİ, YAYLALARA YAPILAN YOLLAR IRMAKLARIN AKIŞINI DEĞİŞTİRİP, SEL SULARINI YERLEŞİM ALANLARINA MI ÇEKTİ? 2005’TE 13 MİLYON M3 OLAN ODUN ÜRETİMİ, 2020’DE 29 MİLYON M3’E ÇIKTI, HANGİ ORMAN BU TALANA DAYANIR? YANAN ORMANLARDA NİÇİN HEMEN AĞAÇLANDIRMA YAPILAMAZ? EN İYİ İHTİMALLE KAÇ YILDA ORMANLARIMIZ GERİ GELİR? PROF. DR. ERDOĞAN ATMIŞ’TAN KULAKLARA KÜPE OLACAK DERS NİTELİĞİNDE AÇIKLAMALAR…

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları