1 Ekim 2022 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ İBB MECLİS ÜYESİ ATAMAN: 50 BİN SOSYAL KONUTUN 20 BİNİ KANAL İSTANBUL ETRAFINDA

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ İBB MECLİS ÜYESİ ATAMAN: 50 BİN SOSYAL KONUTUN 20 BİNİ KANAL İSTANBUL ETRAFINDA

Eklenme : 14.09.2022 - 16:54

CHP’Lİ İBB MECLİS ÜYESİ ATAMAN: 50 BİN SOSYAL KONUTUN 20 BİNİ KANAL İSTANBUL ETRAFINDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı açıklamada TOKİ’nin Türkiye genelinde 81 ilde 250 bin sosyal konut projesi yapacağını duyurdu. Bugün itibariyle başvuruları başlayan projenin TOKİ tarafından açıklanan ayrıntılarına göre İstanbul’da yapılacak konutlar Arnavutköy, Başakşehir, Esenler, Çatalca, Silivri ve Tuzla’da inşa edilecek.

CHP’li İBB Meclis Üyesi Nadir Ataman, İstanbul’da yapılacak 50 bin konutun 20 bininin Kanal İstanbul sınırları içinde kaldığını söyledi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın kısa süre önce kanalın etrafına kurulacak Yenişehir’in tapu süreci ile ilgili imar uygulamasının iptal ettiğini duyurduğunu anımsatan Ataman “Ortada daha arsa tapusu yok ama TOKİ söz konusu konutlara başvuru alıyor” dedi.

‘BAKAN HAYAL TACİRLİĞİ YAPIYOR’

Ataman, şunları söyledi:

“İptal kararı sonrasında önce tapu sürecine ilişkin yeni imar uygulaması askıya çıkacak, kesinleşecek ardından tapular dağıtılacak. TOKİ söz konusu yerleri ihaleye çıkıp kazma vuracak. Bakan hayal tacirliği yapıyor. Cumhurbaşkanı’nın bu durumdan haberi var mıdır bilmiyorum. TOKİ bugün tapuda tarla olan yerlere başvuru alıyor, ekim sonu kura çekimi yapacağını söylüyor. Ortada Yenişehir’in arsa tapusu yok. Ne zaman olacağı da bakan tarafından açıklanmış değil. Bu hayal tacirliği değil de nedir? Maketten konut satışı duyduk da tarladan konut satışını da ilk defa duyuyoruz.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları