28 Kasım 2022 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ ÖZEL: ÖRTÜLÜ ÖDENEK HARCAMASI 10 AYDA 2.7 MİLYARA ULAŞTI. BU REJİM İŞSİZLİĞE, ENFLASYONA İYİ GELMEDİ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ ÖZEL: ÖRTÜLÜ ÖDENEK HARCAMASI 10 AYDA 2.7 MİLYARA ULAŞTI. BU REJİM İŞSİZLİĞE, ENFLASYONA İYİ GELMEDİ”

Eklenme : 25.11.2022 - 17:29

CHP’Lİ ÖZEL: ÖRTÜLÜ ÖDENEK HARCAMASI 10 AYDA 2.7 MİLYARA ULAŞTI. BU REJİM İŞSİZLİĞE, ENFLASYONA İYİ GELMEDİ”

TBMM’deki Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmelerinde konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yargının tek adam rejiminde talimatla hareket ettiğini söyledi. Özel, “Kritik davalarda, kimin hapse gireceğine dünya liderimiz karar veriyor, kimin hapisten çıkacağına ise dünyanın diğer liderleri.” dedi.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre; Özel, Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla 44 bin 675 dava açıldığını da belirten Özel, “Gelecek sene Cumhuriyetin 100. yılındaki seçim referandum niteliğinde olacak” dedi.

Özel şunları söyledi:

“Bir Cumhurbaşkanı aynı zamanda parti genel başkanı. Cumhurbaşkanına hakaretten Turgut Özal için 207 dava açılmış, Abdullah Gül 848, Recep Tayyip Erdoğan için ise 44 bin 675 dava. Milletle sorunlu olan bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. 10 ayda örtülü ödenek harcaması 2.7 milyara ulaşmış. Bu rejim ekonomiye, işsizliğe, enflasyona, kadın cinayetlerine, çocuklara, gençlere iyi gelmedi.”

 

İLGİLİ HABER: BU RAKKAMI SÖYLEMEK BİLE ÇOK ZOR: SARAY’IN 10 AYDA ÖRTÜLÜ ÖDENEK HARCAMASI 2.7 MİLYAR LİRAYA ULAŞMIŞ DURUMDA. VE BU KRİZDE MİLYONLARCA DAR GELİRLİNİN ZİNCİR MARKETLER MACERASI DEVAM EDİYOR. BİR YANDA AKIL ALMAZ RAKKAMLAR, DİĞER YANDA ANCAK KREDİ KARTIYLA ALIŞVERİŞ YAPILAN MARKETLERİN NE OLDUĞU BELİRSİZ GIDA ÜRÜNLERİ. BU SÜREÇ GALİBA BİR TEK BİZE ÖZGÜ..YANİ AİLEDEN SORUMLU DEVLET BAKANI DERYA YANIK’IN İFADESİYLE 4.5 MİLYON SIĞINMACIYI  ÜLKENİN BÜTÜN DENGELERİNİ ALTÜST ETME PAHASINA BU TOPRAKLARDA  KALICI KONUMA GETİRİRKEN ŞİMDİYE KADAR ONLARA HARCANAN PARA 45 MİLYAR DOLAR. BU PARAYLA KAÇ ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENİN MESLEĞE ATANMASI SAĞLANIRDI? KAÇ MİLYON ÇOCUĞUN OKULA AÇ GİTMESİ ÖNLENİRDİ? KAÇ OKUL AÇILIRDI? KAÇ İŞSİZ GENCE İŞ İMKANI YARATILIRDI? YAHU  DİLE KOLAY 45 MİLYAR DOLARDAN BAHSEDİYORUZ. ÜLKEDE İŞSİZ, YOKSUL, FATURASINI ÖDEYEMEN, TOPRAĞINI EKEMEYEN, SINAVLARI KAZANDIĞI HALDE ÜNİVERSİTEYE GİDEMEYEN, HASTANE KAPILARINDA SÜRÜNEN KİMSE KALMAZDI.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları