7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ ÖZEL’İN ”AÇIKLAYACAĞIM” DEDİĞİ SOYLU DOSYASINDAN ÇIKANLAR: ”SOYLU’NUN TORLL ORDUSU VE BAŞINDAKİ İSİM..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ ÖZEL’İN ”AÇIKLAYACAĞIM” DEDİĞİ SOYLU DOSYASINDAN ÇIKANLAR: ”SOYLU’NUN TORLL ORDUSU VE BAŞINDAKİ İSİM..”

Eklenme : 12.01.2023 - 14:58

CHP’Lİ ÖZEL’İN ”AÇIKLAYACAĞIM” DEDİĞİ SOYLU DOSYASINDAN ÇIKANLAR: ”SOYLU’NUN TORLL ORDUSU VE BAŞINDAKİ İSİM..”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili önemli bir dosya açıklayacağını belirten CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de gündeme yönelik basın toplantısı düzenledi.

İddiaları belgeleriyle göstereceğini belirten Özel, İçişleri Bakanlığı müşaviri olduğunu belirttiği Emin Şen’in, sahibi veya ortağı olduğu şirketler aracılığıyla Süleyman Soylu’nun bakan olduğu dönemde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlıklarından milyonlarca liralık ihaleler aldığını aktardı. Özel ardından AK Parti’nin troll hesaplarına yön veren 25 kişilik bir Telegram grubundaki yazışmaları gösterdi. Şen’in de içinde bulunduğu ve troll hesaplarında yaratılan yalan haberlerin 8 bin trolle servis edildiğini ileri sürdü.

‘KENDİSİ, FETÖ’DEN DOLAYI İLK SİVİL VE SİYASİ İHRAÇTIR’

“Merkez sağın prensinin AK Parti yolculuğundaki taşıyıcının FETÖ olduğuna şüphe yok” diyen CHP’li Özel, “Akademisyen Vedat Demir ile bağlantısını anlatmıştık, bir kelime cevap veremeyip ‘o zamanlar iltisakı yoktu’ demişti. ‘Sen Gülen’i ziyarete gittin mi’ diye sorduğumuzda ‘hayır’ demedi hiçbir zaman. Kendisi 51 ildeki kampanyasının finansmanını yapanlar tarafından AK Partiye lanse edildiği süreçte Demokrat Parti’den ihraç yaşadı. Kendisi, FETÖ’den dolayı ilk sivil ve siyasi ihraçtır. O ihraç süreci ve sonrasında yaşananların bugün hayatımızı ne hale getirdiğini, bunu nasıl yönettiklerini konuşmaya başlayacağız.  2012’de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu, sonra Çalışma Bakanı, sonra İçişleri Bakanı… İçişleri Bakanı olduktan beri onun bir troll ordusu olduğunu biliyoruz. TC’nin unutulmaz içişleri bakanları var, her siyasi gelenekten… Şüphesiz Soylu da unutulmayacak. Bugün Soylu’nun itibar suikastlarının, dezenformasyonların nasıl yapıldığını, nasıl usulsüzlük ağı ile finanse edildiğini kanıtlayacağız” diye konuştu.

‘EMİN ŞEN’E AİT NATİVE TEKNOLOJİ ŞİRKETİ…’

‘Emin Şen’ isminden bahseden Özel, “Süleyman Soylu’nun troll ordularının muhaliflere neler yaptığını biliyoruz da bir isimle başlayacağım. Adı Emin Şen. 4 Ekim 2016 tarihinden itibaren bakan danışmanıdır. Sosyal medyada ismi ’eminimsi’dir. Kendisi ’eminimsi’ olduğunu kabul etmiştir. Süleyman Soylu’nun il il dolaşıp trollük dersleri verdirdiği kişidir. Biz kendisini Trabzonlu bütün milletvekilleriyle birlikte 2013 yılındaki değerlendirme toplantısında görüyoruz. 2020’de birlikteler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tanıtım filminde bile gözüküyor. Devlet memurları gibi bakanların müşavirleri de şirket kurma yasaklarına ve şirket yöneticiliği yasağına tabiidir. Emin Şen’e ait Native Teknoloji var. Bu şirkette Erkan Gül, Burak Gül ve Erkan Şen var. Ama bir şirket daha var ki 2010 yılından beri Emin Şen tarafından kurulmuş. Bir bakan müşavirinin şirketinin olduğunu, o şirketinin eski ortaklarının Genç Sivillerin olduğunu, ortakların gittiğini ama kendisinin kaldığını gördük. O şirketlerden birinin adı SM360 Ajansı. Kendi sitesinde referansları var. Bunlar bizim müşterimiz ya da müşterimizdi diyorlar. TÜBİTAK, Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Uluslararası Göç Filmleri Yarışması, Erdoğan Gönüllüleri, oğlanın ETNA spor vakfı, damadın Teknofest’i, Soylu’nun kendisi, Fatma Şahin, Soylu zamanında işlerini yaptığı Çalışma Bakanlığı, Soylu zamanında işlerini yaptığı polis teşkilatı ve jandarma…” dedi.

‘EBABİL HAREKATI TELEGRAM KANALI’

Bazı Telegram ekran görüntülerini gösteren Özel, “Bu arkadaşlar sosyal yönetimi yapıyorlar. Faturayı kesip parayı almışlar ama paraları dağıtmışlar. Ebabil Harekatı Telegram kanalı… Buzdağının küçük kısmında 23 milyon TL’lik bu şirkete verilmiş ihale gördük. Doğrudan hizmet alımında ise inanılmaz bir para akışı olduğunu görüyoruz. Bu arkadaşlar ne iş yapıyorlar? Sosyal medya yönetimi yapıyorlar, parayı buradan buluyorlar. Bu paraları dağıtıyorlar. Dağıttıkları ne işler yapıyor? Ebabil Harekatı Telegram kanalı: 25 tane yöneticinin kendi içlerinde verdikleri kararı göreceksiniz. Biz Lut kavmiyiz, Ebabil kuşları perişan edecek ya… Sayın Davutoğlu çıkmış bir televizyon kanalına. Ebabil Harekatı’nın 8 bin tane trolü itibar suikastına başlıyor. Ekrem İmamoğlu için hazırlanıyorlar. Yalanı buluyorlar, 8 bin trolle talimat veriyorlar. Ebabillerden biri de Alpay Özalan” diye anlattı.

‘JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI VE EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN TWEETLERİNİ AYNI TELEFONDAN ATACAK YETKİNLİK VAR’

Emniyet ve jandarmanın sosyal medya hesaplarının Emin Şen tarafından yönetildiğini söyleyen Özel, “‘Eminimsi’nin cep telefonunda kaç tane hesap var bilinmez ama Jandarma Genel Müdürlüğü ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tweetlerini aynı telefondan atacak yetki var. Troll ordusunun komutanı biz Soylu’yu eleştirdiğimizde şanlı jandarmayı kalkan ediyor. ‘Eminimsi’nin arka cebinde geziyor bu hesaplar… Hacklense ne olur? Bunların AK Parti’yi savunduğu durum AK Parti’nin Süleyman Soylu’yu savunduğu durumdur. Bunlar için ben Lut Kavmi isem Berat Albayrak da o kavimdendir. Bunlar Süleyman Soylu’nun troll ordusudur. Maaşını kendisi değil bakanlıkların bağlı kuruluşları ve birkaç tane belediye vermektedir” dedi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN BİLGİ NOTU

İçişleri Bakanlığı’ndan gazetecilere gönderilen bilgi notunda şöyle dendi:

“CHP milletvekili Özgür Özel’in ismini zikrettiği Emin Şen; devlet memuru olmayıp, bakan müşaviri görevi de bulunmamaktadır.”

Ancak İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde Emin Şen’e ait sayfa olduğu ve Şen’in kişisel bilgilerinin yer aldığı görüldü. 1978 İstanbul doğumlu olduğu belirtilen Şen ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

“Türkiye’nin ilk yeni nesil iletişim çalışmalarını gerçekleştiren Emin Şen, önde gelen medya kuruluşlarında danışmanlık ve Yeni Medya eğitimleri verdi. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında da aktif rol alan Emin Şen Lisans işletme mezunu, evli ve iki çocuk babasıdır, ve Bakan Danışmanlığı görevini yürütmektedir.”

Öte yandan Aydın Valiliği’nin Facebook sayfasında 25 Haziran 2020’de Emin Şen’in fotoğrafına yer verilerek “İçişler Bakanı Danışmanı Emin Şen ve beraberindeki heyet, Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu” paylaşımı yapıldığı görüldü.

Ne olmuştu?

Özel dün yaptığı açıklamada, “Ama Süleyman Soylu sen yarını bekle. Yarın burada bir dosya açıklanacak, bir büyük dosya… Yarın burada Süleyman Soylu’nun cevap vermesi gereken, cevabından kaçamayacağı, yine kimyasının bozulacağı bir dosya hazırlanacak” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları