7 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN ANITKABİR’DE SLOGANA TEPKİ: UTANÇ VERİCİ BİR REZALET

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN ANITKABİR’DE SLOGANA TEPKİ: UTANÇ VERİCİ BİR REZALET

Eklenme : 10.11.2022 - 20:15

CHP’Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN ANITKABİR’DE SLOGANA TEPKİ: UTANÇ VERİCİ BİR REZALET

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anıtkabir Özel Defteri’ne, “Türkiye Cumhuriyeti’ni 85 milyon olarak ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla geleceğe daha güçlü, daha itibarlı bir şekilde hazırlıyoruz” ifadelerini yazmasına ve Anıtkabir’deki anma töreninde “Her yer Tayyip, her yer Erdoğan” sloganı atılmasına tepki gösterdi.

Duvar’da yer alan habere göre Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

BİNLER BU REZALETİN PARÇASI OLMAYARAK 8-10 PARTİ MİLİTANINI BİR BAŞINA BIRAKTI: Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle ve minnetle anıyoruz. Bugün 10 Kasım’da Anıtkabir’deki anma törenindeydik. Maalesef yine Anıtkabir’deki bu yas gününe, matem gününe yakışmayacak görüntüler vardı. Anıtkabir’de, çok sayıda cıvıl cıvıl öğrenci var, çok sayıda vatandaşımız var. 8, 10 tane özel olarak getirildiği belli olan Recep Tayyip Erdoğan ile ilişkili, onun siyasi bir sembole çevirdiği ‘Rabia’yı yapan ve ona uzaktan seslenip, lehine slogan başlatmak isteyen parti militanını en öne kadar getirmişlerdi. Gerçekten utanç verici bir durum. Recep Tayyip Erdoğan lehine şarkı şeklinde bir marş söylemeye çalışıyorlar. Ama işin güzel tarafı şu ki oradaki yüzler, binler bunun bir yas günü olduğunun bilincinde ve bu rezaletin bir parçası olmayarak o 8-10 tane parti militanını bir başına bıraktı orada.

BUGÜN MİLLETİN VİCDANINDAN DÖNDÜNÜZ: Geçtiğimiz yıllarda böyle taşımalı kıtalarla yaptıkları tezahüratlar, Anıtkabir’e yakışmıyordu. Ama bugün 10 Kasım’da buna yeltenmek, tenezzül etmek gerçekten hayret verici, utanabilene utanç verici. Bugün Anıtkabir’deki yüzlerin, binlerin, on binlerin kendilerine verdikleri cevap da çok etkileyici. 8 parti militanı bir başına bağırdılar, geri kalan kimse katılmadı. Buna kim tenezzül ettiyse, kim sessiz kaldıysa, kim amaçlarına ulaşsalardı memnun olacaksa büyük bir hata içinde olduğunu görsün. Bugün milletin vicdanından döndünüz.

BİZ VARIZ KARDEŞİM, 85 MİLYONUN İÇİNDE, CHP’LİLER VAR NE MÜNASEBET: Bu akıl bir süredir AK Parti’yi yöneten ve yok eden akıl zaten. Aynı akıl, Anıtkabir Özel Defteri’ne yazılacak metinde de kendini gösteriyor. Recep Tayyip Erdoğan’ın ağzından duyduk. Diyor ki, ‘85 milyon olarak Türkiye Yüzyılı vizyonu ile geleceğe daha güçlü, daha müreffeh, daha itibarlı bir şekilde hazırlanıyoruz.’ Kardeşim senin yanlış ama iki şapkan var. Rejime kasteden Anayasa değişikliğinden sonra iki şapkan var. Bir tanesi Cumhurbaşkanı şapkası bir tanesi parti başkanı şapkası. Parti başkanı olarak, partinin kuruluş gününde gidersin Anıtkabir’e; oraya neşredersin ‘Türkiye Yüzyılı’nı. Dersin ki, ‘Biz AK Parti olarak böyle yapıyoruz, böyle yapmaya çalışıyoruz, gelecek yıllara böyle ulaşmaya çalışıyoruz.’ Buna bir şey demeyiz. Buna millet karar verir. Ama sen gitmişsin 10 Kasım’da Anıtkabir’e… Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Cumhurbaşkanı şapkasıyla… Cümlede ’85 milyon’ olarak var; AK Parti’nin seçim sloganını yazıyorsun. Olmaz, bu kesinlikle kabul edilemez. Biz varız kardeşim o 85 milyonun içinde, ne münasebet. CHP’liler var, ne münasebet. AKP ve MHP’nin üyesi olmayan milyonlar varız, ne münasebet.

BİR CUMHURBAŞKANI, PARTİNİN GENEL BAŞKANI, KENDİ SLOGANINI YAZIYOR: Polis Bandosu’na bu marşı çaldırmak, Anıtkabir’de gidip de Özel Deftere tam da Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde; ‘Hep beraber biz bunu diyoruz.’ Böyle bir şey yok. Bunu kabul etmiyoruz, kınıyoruz, millete şikâyet ediyoruz. AK Parti’nin, MHP’nin; geçmişte oy vermiş seçmenleri, düşünün ki iktidar CHP var. Ve Kemal Kılıçdaroğlu gitmiş oraya ‘partimizin altı okunu 85 milyon olarak sahipleniyoruz.’ Olur mu? Gitmiş oraya bir Cumhurbaşkanı, partinin genel başkanı, kendi sloganını yazıyor. Ne hissedersiniz düşünün, bize bugün onu hissettiriyorlar. Ama biz bunun, bu milletin vicdanından bir kez daha geri döneceğini görüyoruz. İstanbul seçimlerinde 13 bin farkı kabullenmeyip tekrar seçim diyenlere, aynı seçmen 806 bin farkla cevap vermişti. Buradan ders alamayanlar işte ilk seçimlerde yeniden derslerini alacaklar.

İLGİLİ HABER: İÇERİYE SEÇİLEREK ALINDIKLARI SÖYLENEN BİR GRUP BU 10 KASIM’DA DA ”ERDOĞAN” SLOGANI ATTI. GERÇEKTEN ÇOK UTANÇ VERİCİ, ŞİMDİYE KADAR TÜRKİYE’NİN HİÇ ALIŞKIN OLMADIĞI REZİLLİKLERİ YAŞAMAYA DEVAM EDİYORUZ KISACASI. AMA BÜTÜN OLUMSUZLUKLARA KARŞIN YÜREĞİMİZE UMUT VEREN GELİŞMELERE DE TANIKLIK EDİYORUZ. UMUT VE HÜZÜN, UMUT VE ACI..

10 KASIM’DA GÜNDEME DAMGASINI VURAN BU MEKTUP ÇOK TARTIŞILACAK

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları