28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ ÖZKOÇ: ”BU YALANLARI KOMUTANLAR ALKIŞLAYABİLİR Mİ?”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ ÖZKOÇ: ”BU YALANLARI KOMUTANLAR ALKIŞLAYABİLİR Mİ?”

Eklenme : 09.01.2023 - 22:01

CHP’Lİ ÖZKOÇ: ”BU YALANLARI KOMUTANLAR ALKIŞLAYABİLİR Mİ?”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Sakarya’da tank palet fabrikası ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Özkoç, “Tank üretimi hiçbir zaman gerçekleşmedi. 2023’ün başındayız. Erdoğan, ‘iki Altay tankını testlerini gerçekleştirmek üzere, mayısta ordumuza teslim edeceğiz’ demişti. Şimdi ne diyor? 2025’te seri üretime geçeceğiz. İnsan Allah’tan korkar ya. Sen bu beceriksiz nitelikli dolandırıcıya Altay tankı ihalesini, Sakarya’nın Karasu ilçesinde 2 milyon metrekare araziyi bedavaya tahsis ettiğin gün, ‘18 ay sonra tank çıkacak’ demiştin. Peki çıktı mı, hayır. 2023’te banttan inecek demiştin, indi mi hayır. Bugün ne diyorsun ‘İnşallah 2025’te seri üretime geçeceğiz’ diyorsun. Kim yalancı? Kemal Kılıçdaroğlu mu Engin Özkoç mu Recep Tayyip Erdoğan mı” dedi.

Engin Özkoç, Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’nu hedef gösterdiği konuşmasının TSK komutanları tarafından alkışlanmasına tepki göstererek “Yazık. Ne noktaya geldi Türkiye. Siz Türkiye Cumhuriyeti’nin komutanlarısınız, Tayyip Erdoğan’ın değil. Siz bir siyasi partinin mensupları değilsiniz. Beni, milletimizi temsil ediyorsunuz. Çocuklarımızı gönderdiğimiz ocağı temsil ediyorsunuz. Bir siyasi parti liderinin yalanlarını alkışlayacak duruma ne zaman geldiniz? Şiddetle, bunu eleştiriyorum” dedi.

Engin Özkoç, CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Duvar’da yer alan habere göre Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sakarya’daki tank palet fabrikasında bugün yaptığı açıklamalara yanıt verdi. Engin Özkoç’un konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Sakarya’daki tank palet fabrikasını ziyaret etmiş ve orada bir basın açıklaması yapmış. O basın açıklamasında şöyle bir söz kullanmış; ‘Bu Sakarya’da milletvekili olarak bulunan kişiye ben 50 bin TL bir dava açtım. Ve o davayı kazandım. O parayı da bir vakfa bağışladım. Allah benim yaptığım hayrı kabul eylesin’ demiş. Şimdi birincisi o bahsettiğin dava, tank palet ile ilgili bir dava değil. İkincisi milletin gözünün içine baka baka yalan söyleme, AKP Genel Başkanı olsan bile bu sana yakışmaz. Doğru değildir. O dava daha bitmedi. İstinafa gitti. O parayı birinci, yerel mahkemede dava süreci devam ederken yatırmak zaruriyeti vardı. O yüzden yatırıldı. Onu alıp vakfa vermiş olabilirsin ama dava süreci bittiğinde o parayı ben senden alacağım, o para vakıfta kalacak, o para da senin cebinden çıkmış olacak.”

”Ben bu sözleri senin söylediğin iğrenç sözlerin üzerine sana iade olarak söylemiştim. O mahkemenin bana herhangi bir şekilde bana ceza vermesi mümkün değil. Çünkü hakarete aynı hakaretle cevap verdim. Hukukta bunun karşılığı vardır. Senin eğer bu iğrenç sözlerin Genel Başkanımıza, milletimize, halkımıza, kadınlarımıza devam ederse sana cevap vermek için daha çok 50 bin lira da gözden çıkarırım.”

O basın açıklamasını yaparken orada Kemal Kılıçdaroğlu’nu yani ana muhalefet partisinin Genel Başkanını eleştiriyorsun ve bunu böyle bir tebessüm içerisinde yapıyorsun; bir milletvekilini eleştiriyorsun. Yanında duran Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait kişiler, komutanlar da seni alkışlıyorlar. Yazık. Ne noktaya geldi Türkiye. Siz Türkiye Cumhuriyeti’nin komutanlarısınız, Tayyip Erdoğan’ın değil. Siz bir siyasi partinin mensupları değilsiniz. Beni, milletimizi temsil ediyorsunuz. Çocuklarımızı gönderdiğimiz ocağı temsil ediyorsunuz. Bir siyasi parti liderinin yalanlarını alkışlayacak duruma ne zaman geldiniz? Şiddetle, bunu eleştiriyorum.”

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları