6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

CHP’Lİ ÖZKOÇ: ”DEEP FAKE İLE YARATILAN HER VİDEO İÇİN GERÇEĞİ 30 DAKİKA İÇERİSİNDE ÇIKARACAĞIZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ ÖZKOÇ: ”DEEP FAKE İLE YARATILAN HER VİDEO İÇİN GERÇEĞİ 30 DAKİKA İÇERİSİNDE ÇIKARACAĞIZ”

Eklenme : 06.05.2023 - 18:20

CHP’Lİ ÖZKOÇ: ”DEEP FAKE İLE YARATILAN HER VİDEO İÇİN GERÇEĞİ 30 DAKİKA İÇERİSİNDE ÇIKARACAĞIZ”

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dikkat çektiği deep fake teknolojisi ile hazırlanabilecek ses kayıtlarına yönelik açıklamalarda bulundu.

Konuya ilişkin KRT TV‘ye konuşan Özkoç “Bu işin içerisinde beşli çetenin, AKP’nin ve İletişim Başkanlığı’nın olduğunu ifade edeyim. İletişim Başkanlığı’ndan 3 kişi dark web üzerinden hackerlarla anlaştı. Bitcoin ödemesi yapıp başka bir ülkenin ajanlık sistemine takıldılar. Bu kişiler genel başkanımıza gelen istihbarat üzerine genel başkanımız bu oyunu tüm yönleriyle kamuoyuyla paylaştı” dedi.

“KESİNLİKLE TEDİRGİNLİK İÇERİSİNDE DEĞİLİZ”

“Dünyanın en güçlü işlemci sistemine sahip Anti Spoofing ile anlaştık” ifadelerini kullanan Özkoç “Deep fake ile yaratılan her video için raporu 30 dakika içerisinde ortaya çıkaracağız. Bunları destekleyen AKP’nin içerisindeki ve beşli çetenin bu işle ilgili satın alma planlarını biliyoruz. Kesinlikle bir tedirginlik içerisinde değiliz” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU UYARMIŞTI

Kılıçdaroğlu daha önce sosyal medya hesabından “Son 10 güne 2 gün kaldı. Ben son uyarımı yapayım. Fahrettin Altun, Serhat ve ekip arkadaşları Çağatay ile Evren; anlaşmaya çalıştığınız dark web dünyası, sizi yabancı istihbaratın eline düşürür. Cambridge Analytica’cılık oynamak sizin kapasitenizi aşar çocuklar. SON UYARIMDIR!” paylaşımında bulunmuştu.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları