CHP’Lİ ÖZTRAK: ”DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’Lİ ÖZTRAK: ”DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR.”

12.11.2018 - 18:02

CHP’Lİ ÖZTRAK: ”DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR.”

Faik Öztrak MYK gündemini kamuoyuyla paylaştı. Konuşmasının geniş kısmını ekonomiye ayıran Öztrak, yerel seçimlere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Öztrak’ın konuşmasından satırbaşları:

Haftasonu kurtuluş savaşımızın büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde kendisini bir kez daha andık. Yüzbinler Anıtkabir’e aktı. Milletimizin yüreğindeki Mustafa Kemal Atatürk sevgisini gördük. Diyanet İşleri Başkanlığı ise o gün fesli Kadir’e koştu. Burada açık bir meydan okuma, kutuplaştırma vardır.

Basit bir hasta ziyareti değildir. Bu zat istifa etmezse, bir an önce görevden alınmalıdır.

“HAKKARİ’NİN SORUMLUSU SARAY’DIR”

Haftasonu Hakkari’de 7 mehmetçiğimizi şehit verdik. Kahramanlarımıza allahtan rahmet, ulusumuza sabır diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Hatırlayacaksınız Ekim ayında Tunceli’de iki askerimiz DONARAK şehit olmuştu. Sorumlu hava şartları dendi. Şimdi de çelişkilerle dolu bir açıklama var. Hatalı mühimmat patlaması açıklaması hala web sitelerinde duruyor. AKP Genel Başkanı’nın yaptığı açıklama ise başka. Ortada vatandaşlarımızı, şehitlerimizi tatmin edecek açıklama yok.

Sonuç itibarıyla burada sorumlu belli, bütün tek adam rejimlerinde olduğu gibi icranın başı olan saraydır!

“TRUMP İSTEDİ 24 SAATTE PAPAZI GÖNDERDİNİZ”

Trump istedi 24 saat içinde papazı gönderdiniz, bu saatten sonra ne derse desin Trump şunu biliyor, size ne isterse kabul ettirecek. Onun için sofralarda Trump’la birlikte gülücük dağıtmaktan başka bir şey yapamazsınız.

“GÖZÜNÜ KIRPMADAN HARCAMIŞ”

Sarayın gündemi ile milletin gerçek gündemi arasındaki uçurum büyüyor. Milletin gündemi ekmek mücadelesi. Gidip uçan saray aldılar. Millet yokluk içindeyken yaptığınız ayıptır dedik. İtibardan tasarruf olmaz dediler, sonra ise hibe olduğunu iddia ettiler. Hibe anlaşmasını gösterin dedik, uçağın hibe kaydı henüz daha yapılmadı dediler. Bu haftasonu bir baktık Erdoğan uçan sarayıyla Paris’e gidiyor. Milletimiz ekonomik krizle boğuşurken, esnaf “biz bittik” diye bağırırken, konkordatolar başını alıp gitmişken, beyefendi hibe dediği dünyanın en lüks uçağını yeniden dayatıp döşetmek için milyonları gözünü kırpmadan harcamış.

Milletten o kadar uzaktalar ki dürbünle baksalar bile milletin halini görmüyorlar. Hep söylüyoruz, kriz yönetirken adil olmak zorundasınız. Aslında diğer demeçlerine baktığımızda bunların vatandaşın halinden bihaber oldukları çok açık gözüküyor.

AKP Genel Başkanı diyor ki “et fiyatı milletin refahı arttığı için arttı.” Ben de diyorum ki siz galiba smoothileri fazla kaçırdınız. Bu kadarı milletin aklıyla alay etmektir.

Bu beyler nerede yaşıyor? Bu ülkede 27 milyon vatandaşımız 2 günde bir et yemeğini masasına koyamıyor. Milletimiz eti bayramdan bayrama görür oldu.

“EN KIRILGAN EKONOMİLER LİSTESİNİN BAŞINDAYIZ”

Sarayın damadı, Türkiye’ye ekonomik saldırı oldu ama Türkiye bunu 2 ayda püskürttü diyor. Neyi doğru yaptınız da bu saldırıyı püskürttünüz?

Türkiye dünyanın en kırılgan ekonomileri listesinin başında yer alıyor. Hükümet 3 maymunu oynamaya devam ediyor. Beni seçin faizle nasıl uğraşılır göreceksiniz dediler, dünyada en yüksek faizi veren 3. ülke haline getirdiler ülkeyi.

AB komisyonu diyor ki Türkiye gelecek yıl yüzde 1 buçuk daralacak. Moody’s de Türkiye yüzde 2 daralacak diyor. Ekonomi ani duruş noktasına gelmiş, bunlar bunu gösteriyor! Marta kadar acaba bu milleti uyutur muyuz diye bakıyorlar.

“SARAY VE DAMAT RAHAT, ESNAF BERBAT”

Saray ve damat rahat ama piyasalar berbat. Millet evine ekmek götüremiyor, gençlerimiz işsiz, çalışanların da durumu hiç parlak değil. En az 38 işçinin öldüğü yerde işçiler anayasal haklarını kullandıkları için tutuklu bulunuyorlar. Üretici yem alamayacak hale geldik diyor. Ticaret Bakanı, konkordato ilan eden firma sayısını 356 olarak açıkladı. İlan edilen konkordatolar nedeniyle bankaların tahsil edemediği borç 15 milyar TL.

Konkordato-iflas sarmalı işsizliği artıyor. İşsizlik bağıra bağıra geliyor. İnsanlar borçlarını ödeyebilmek için böbreklerini satmaya başlamışlar. Bir otobüs firması diyor ki: “Yolcudan fazla, gıda taşıyoruz.” İnsanlar artık marketten gıda almakta zorlanıyor, köylerinden getirtiyorlar yaşayabilmek için. Dünyanın en pahalı ilk 10 ülkesi arasına girmiştik. Ama milletimizin mutfağındaki yangın bundan çok daha fazla.

Milletimizin gerçek gündemi budur. Saray istiyor ki andımız tartışılsın, ezan tartışılsın. Milletimizin hayatta kalma mücadelesi görülmesin, konuşulmasın.

“KİMSEDEN TIK YOK!”

TBMM’de bütçe sürecinden geçiyoruz. Sayıştay raporlarında belediyelerde üst üse çıkan yolsuzluklar manşetlere çıkıyor. Sayıştay’ın başkan yardımcısı görevinden ayrılmış. Kimseden tık yok. Herkes de bir korku iklimi hakim. Bu öyle bir dönemdir ki herkes konuştuğu kadar sustuğundan da sorumludur. Kaynak- Gerçek Gündem

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :