29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

CHP’NİN VAN’DA BELEDİYE BAŞKANLARI ÇALIŞTAYINDAN: ÇANKAYA BİZİ BEKLİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP’NİN VAN’DA BELEDİYE BAŞKANLARI ÇALIŞTAYINDAN: ÇANKAYA BİZİ BEKLİYOR

Eklenme : 28.05.2022 - 10:18

CHP’NİN VAN’DA BELEDİYE BAŞKANLARI ÇALIŞTAYINDAN: ÇANKAYA BİZİ BEKLİYOR

CHP’nin ‘Belediye Başkanları Çalıştayı’ Van’da ikinci gününde devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında organize edilen çalıştayda 248 il-ilçe belediye başkanı, yaklaşan genel seçimleri değerlendireceği kampa girdi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un açılış konuşmasını yaptığı çalıştayda, genel başkan yardımcıları “Genel Merkezin seçim hazırlıkları seçime giden süreçte belediyelerin rolü” başlıklı panel düzenlerken, belediye başkanları basına kapalı oturumlarda sunumlara katılacak.

‘VAN’A BİR TOPLANTI DÜZENLEYİP GİTMEK İÇİN GELMEDİK’

Duvar’dan Serkan Alan’ın haberine göre CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu’nun konukları selamlaması ve “Bu kentin kaderini inşallah hep beraber değiştiririz” ifadelerini kullanmasının ardından çalıştayın startı verildi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Van’a bir toplantı düzenleyip ayrılmak için gelmedik. Belediye başkanlarımız sahaya indi dertleri dinledi çözüm önerilerini sundu” dedi.

Çalıştayın ana gündeminin genel seçimler olduğunu hatırlatan CHP’li Torun, belediyelerin iktidarın “zulmü altında” olduğunu söyledi ve “Onlar ne yaparlarsa yapsınlar halkın belediyelerine mani olamadılar bundan sonra da asla mani olamayacaklar. Halkın belediyeleri her türlü engeli halkımızla birlikte aşacak” diye konuştu.

Topluma yönelik iktidarın “zulmünün” çok daha büyük olduğunu söyleyen Torun, “Derin yoksulluk ve adaletsizlik ülkemizin her köşesini sarmıştır. Ancak biliyoruz ki Milletimiz çaresiz değildir” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak gelecekten umutluyuz. Çünkü biliyoruz ki; Eğer bu ülkede, kendi halkına sırtını dönen bir iktidar varsa, elektriği kesilen milyonlar için karanlıkta kalan bir lider vardır. Eğer bu ülkede, adaleti çürüten bir iktidar varsa, adalet için ayakları kanayarak günlerce yürüyen bir lider vardır. Ve hatta ülkesini terk edip kaçmaya niyetlenen bir iktidar varsa bu ülkede, “Bizim başka memleketimiz yok, hiçbir yere gitmiyoruz. Bu devleti birlikte ayağa kaldıracağız” diyen bir lider vardır. Biliyoruz: Her firavunun bir Musa’sı vardır.”

‘ÇANKAYA SİZİ BEKLİYOR GENEL BAŞKANIM’

Sayın genel başkanım ülkemiz için bir yola çıktınız. Buradan bir kez daha vurguluyoruz ki; Beldesinden büyükşehrine kadar, tüm belediye başkanlarımızla birlikte yanınızdayız sayın genel başkanım. Yolunuz yolumuzdur ve bu yol, umudun yoludur. Biliyoruz. Artık umutsuzluk kaçıyor türkülerimizden. Milletin sesini duyuyoruz: Artık değişim rüzgârları, fırtınaya dönüşüyor. Görüyoruz. Kısa çöpün, uzundan hakkını alacağı günler yakın. Karanlığın aydınlığa varacağı günler yakın. Vakit, adalete susamış milyonların vaktidir. Çankaya bizi bekliyor. Çankaya sizi bekliyor Sayın Genel Başkanım.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları