28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

CİHAN KOLİVAR: ”BENDEN ÖNCE DE İNSANLAR TUTUKLANDI, TWEET ATTIĞI, KONUŞTUĞU ŞARKI SÖYLEDİĞİ İÇİN. BU HUKUKSUZLUK SİLSİLESİNİN BİR PARÇASI OLDUM”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CİHAN KOLİVAR: ”BENDEN ÖNCE DE İNSANLAR TUTUKLANDI, TWEET ATTIĞI, KONUŞTUĞU ŞARKI SÖYLEDİĞİ İÇİN. BU HUKUKSUZLUK SİLSİLESİNİN BİR PARÇASI OLDUM”

Eklenme : 10.11.2022 - 20:40

CİHAN KOLİVAR: ”BENDEN ÖNCE DE İNSANLAR TUTUKLANDI, TWEET ATTIĞI, KONUŞTUĞU ŞARKI SÖYLEDİĞİ İÇİN. BU HUKUKSUZLUK SİLSİLESİNİN BİR PARÇASI OLDUM”

Avukat Tugay Bek, ‘Türk milletini alenen aşağılama’ suçlamasıyla gözaltına alınıp ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ten tutuklanan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar ile Silivri Cezaevi’nde görüştü.

Avukat Bek, Kolivar’ın “Ben sadece kendi milletime değil hiçbir millete aptal demem. Benim üzerimden gündem değiştirdiklerini düşünüyorum. Benden önce tutuklanan insanlar da haksız yere tutuklandı, tweet attığı, konuştuğu, şarkı söylediği için. Ben de bu hukuksuzluk silsilenin bir parçası oldum. Ama kimse korkmasın, söyleyeceğini söylesin. Silivri soğuk diyorlar, ama hiç soğuk değil. Benim evde kalorifer yanmıyor burada yanıyor” dediğini aktardı.

“SADECE KENDİ MİLLETİME DEĞİL HİÇBİR MİLLETE HAKARET ETMEM”

Evrensel’den Meltem Akyol’un haberine göre, Tugay Bek, görüşmede Kolivar’ın bahse konu yayında söylediği sözlere şöyle açıklık getirdiğini anlattı:

“52 senelik fırıncıyım. Benim sorunum ekmek, ben fırıncılar sendikası başkanıyım, benim amacım fırıncı esnafının çıkarlarını korumak. O yayında da buna dikkat çektim, özellikle kaçak fırınların önüne geçilmesi gerektiğini anlattım. Fırıncıların en büyük sorunu ilçe belediyeleri, benim eleştirilerim büyük kısmı ilçe belediyelerine. Kaçak fırınlar artıkça biz daha fazla zarar ediyoruz. Ben bunu söylüyorum. Sözlerime gelince, ben o konuşmamda Türk halkına aptal demedim. Benim bu konuda düşüncem de bilimsel, insanların ekmek ağırlıklı beslenmemesi, çok yönlü beslenmesi gerektiği bilimsel bir gerçek. Bunu Canan Karatay da söylüyor, kitap yazıp, satıyor. Ekmek ağırlıklı, tek yönlü beslenme sağlığa zararlıdır demek istedim, başka bir kastım yok. Sunucu sözlerimi duyar duymaz kesti, kesmeseydi sözlerime açıklık getirebilirdim. Ben Karadenizli bir Türküm, kendi milletimle gurur duyarım. Ama ben insanı severim, insanları milletlerine göre de ayırt etmem. Ben sadece kendi milletime değil hiçbir millete aptal demem.”

“YARGIYA MÜDAHALE VAR”

Turgay Bek, ‘Türk milletini alenen aşağılama’ suçlaması ile gözaltına alınıp ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlaması ile tutuklanmasına dair ise şunları aktardı:

“AKP sözcüsü Ömer Çelik Cihan Kolivar ile ilgili “Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar’ın sözleri nefret söylemidir. Milletimizi ve ekmeği aşağılayan açıklamaları hadsizliktir. Bu şahsın milletimizi ve ekmeği aşağılamanın yanı sıra husumet siyasetinin elamanı olduğunu belli eden açıklamaları ise başlı başına nefret siyasetidir’ paylaşımını yaptı. Cihan Kolivar bu paylaşımın açıkça yargıya müdahale olduğunu söyledi.”

İLGİLİ HABER: EKMEK ÜRETİCİLERİ SENDİKASI BAŞKANI CİHAN KOLİVAR’LA BUGÜN ATATÜRK’E MEKTUP YAZAN İLKOKUL ÖĞRENCİSİNİN SÖYLEDİKLERİ ARASINDA ASLINDA BÜYÜK BENZERLİK VAR. ASLINDA İKİSİ DE 20 YILDAN BU YANA GİDEREK AĞIRLAŞAN VE DAYANILMAZ BOYUTLARA ULAŞAN KOŞULLARI ELEŞTİRİYOR. COLİVAR ”HUKUKSUZLUK” DİYOR, İLKOKUL  ÖĞRENCİSİ ”HAYAT PAHALILIĞI”NDAN SÖZ EDİYOR. GERÇEKTEN ÇOK İLGİNÇ GÜNLERDEN GEÇİYORUZ…..

10 KASIM’DA GÜNDEME DAMGASINI VURAN BU MEKTUP ÇOK TARTIŞILACAK..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları