ÇILGIN PROJE: HER MAHALLEYE KIRAATHANE- ERGÜN AYDOĞAN

Ana Sayfa » İÇ ve DIŞ SİYASET » ÇILGIN PROJE: HER MAHALLEYE KIRAATHANE- ERGÜN AYDOĞAN

08.06.2018 - 20:40

ÇILGIN PROJE: HER MAHALLEYE KIRAATHANE- ERGÜN AYDOĞAN

 

Ekonomide yaşanan sıkıntılar, kapanan işyerleri, ödenemeyen krediler, yapılandırma kuyruğuna giren iş dünyası, konut sektöründe yaşanan krizi aşmak adına; indirilen faizler, vazgeçilen vergiler…

Önemi yok… Cumhurbaşkanının sorunu değil.

Son 15 yılın en yüksek enflasyon rakamları…

Yükselen kredi faizleri…

Ekonomik daralma sonucu alacağını tahsil edemeyen kamunun borç yapılandırmaları.

Cari açık… döviz açığı…

Önemi yok…

Dış politika, komşularla ilişkilerimiz…

Önemi yok, cumhurbaşkanının sorunu bunlar değil.

Bu sorunlar gazetecilerin ilgi alanlarını kapsamıyor…

Cumhurbaşkanının sorunu; her mahalleye; içinde kitaplığı olan, çay ve kekin bedava olduğu bir kıraathane…

Muharrem İnce’nin huzur projesini beğenmeyen Erdoğan’ın çılgın projesi de çay ve kekin bedava olduğu kıraathane.

Boşuna mı Ziraat Bankasından 700 milyonluk kredi ile Doğan Medya alındı, Demirören Medya Grubu yapıldı. Nasılda mutlu olunuyor; tamam bu isim tescil edildi değil mi?..

Bir saat 40 dakika, reklam olmadan aralıksız süren CNN TÜRK ve Kanal D ortak yayınında Buket Aydın moderatörlüğünde, Demirören İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve CNN Ankara temsilcisi Hande Fırat’ın önceden hazırlanmış ‘Çanak/paket’ sorularla yapılan program, herhalde uluslararası televizyonculuk ödülünü hak etmiştir!

Seçimlere 15 gün kalmış, ülkenin yakıcı, çok temel sorunları var. Sizde gazetecisiniz, karşınızda 16 yıldır ülkeyi yöneten biri var, yeniden aday ve siz hiçbir temel sorunla ilgili soru sormuyorsunuz, gülücükler içinde al gülüm ver gülüm bir programla gazetecilik yaptık diyorsanız sizler hakkaten kutlamayı hak ediyorsunuz!

Düne kadar milletin sarayı idi şimdi oldu bizim saray. Hanım ‘bizim sarayda’ gençlere sahur vermiş, e bizde katıldık. E hani orası milletin sarayı idi!

Sorular önceden hazırlanmış, daha soru sorulmadan ekranlara; maketten kanal İstanbul, üçüncü havalimanı, millet bahçesi görüntüleri veriliyor, hep birlikte yüzler gülüyor, nasıl güzel değil mi? Ortada bir şey yok, maket var. Maketten algı operasyonu… Maketten ev ve işyeri almak için dolandırılanları saymazsak sorun yok. Bak makete, ver oyları. İhtiyaca göre bu projeler değişebilir diyen de yine kendileri. Neymiş? Maket her an değişebilirmiş!

Mehmet Soysal soruyu soruyor, Erdoğan soruyu önceden biliyor olmalı ki yazılmış cevabı okuyarak cevap veriyor. Mehmet Soysal Erdoğan’dan daha gayretli; bu konularda çok şey yaptınız.

Şu anda ayaklarında prangalar varmış, yeni dönemde sistem tam hayata geçecekmiş! Kabine Meclis dışından olacakmış. Eğer parlamentoda yüksek milletvekili sayısına ulaşılırsa birkaç isim istifa ettirilerek bakan olabilirmiş! Koalisyon dönemlerine dönülmemeliymiş! FETÖ ile mücadelede kaçanlar varmış, kovalanıyormuş! FETÖ’nün kendi zamanlarında büyüdüğü, FETÖ tarafından aldatıldıkları, ihanete uğradıkları kabul ediliyor.

Artık çıraklık, kalfalık, ustalık döneminin geçtiğini milletten baş ustalık istediğini ama Obama da sözünde durmadı, bizi kandırdı demeyi ihmal etmiyor.

Bürokratik oligarşiden çok çekmişler, yeni dönemde devleti şirket gibi yöneteceklermiş!

Seçim vaadi, pardon seçim rüşveti olmadan olur mu, yılını dolduran OHAL seçimden sonra masaya yatırılacak, çalışma yapılarak kaldırılabilirmiş! Hadi gözümüz aydın olsun! Gazeteciler meslek aşkıyla yanıyor ‘zor’ sorular soruyor; efendim mesajınız var mı? Bedelli askerlik; Başbakan açıklama yaptı, Kandil, Mahmur gündemde daha sonra bakarız. Mehmet Soysal Erdoğan’dan daha gayretli; efendim siz bu konularda zaten çok şeyler yaptınız…

Hande Fırat’ta gazetecilik aşkıyla yananlardan; yoğun tempoda stresinizi nasıl atıyorsunuz? Spor, ter atma, aile, oh torun torba muhabbeti…

Hiçbirinin aklına ülkenin temel, yakıcı sorunlarını sormak, vatandaşın taleplerini sormak… Muharrem İnce’nin istediğin kanalda, istediğin gazetecilerle program teklifi ile ilgili ne düşündüğü, katılıp, katılmayacağını sormak akıllarına mı gelmiyor, cesaret mi edemiyorlar?

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :