CUMHUR İTTİFAKINDA AF ÇATLAĞI DERİNLEŞİYOR. ERDOĞAN ”GÜNDEMİMİZDE YOK.” DEDİ, BAHÇELİ REST ÇEKTİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » CUMHUR İTTİFAKINDA AF ÇATLAĞI DERİNLEŞİYOR. ERDOĞAN ”GÜNDEMİMİZDE YOK.” DEDİ, BAHÇELİ REST ÇEKTİ.

13.05.2018 - 17:05

CUMHUR İTTİFAKINDA AF ÇATLAĞI DERİNLEŞİYOR. ERDOĞAN ”GÜNDEMİMİZDE YOK.” DEDİ, BAHÇELİ REST ÇEKTİ.

Cumhur İttifakı’nda af konusunda birbiri ardına gelen restleşmelerle  çatlak büyüyor.

Bahçeli’nin önceki gün sosyal medya hesabı üzerinden ”Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir? Hain el üstünde, vatan ve millete sadakat duyanlar geri planda! Böyle bir yanlış sürdürülebilir mi? Peki, teröristler için methiye düzenler, PKK/FETÖ müdafaası yapanlar kader kurbanlarına ne diyecekler? Onların yüzlerine nasıl bakacaklar?” satırlarıyla yaptığı af çağrına, Erdoğan İngiltere  ziyareti öncesi olumsuz yanıt vermişti:

“Bahçeli’nin bu talebi veya teklifi kendisine ait taleptir. Ama bizim şu anda hükümetimizde böyle bir düşüncemiz kesinikle yok”

İşte Erdoğan’ın konuyu kestirip atarcasına kapatan bu çıkışından sonra Bahçeli’den jet yanıt geldi:

“Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş, kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız.”

Bahçeli, 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP’nin, çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşmasının son derece doğal, meşru ve tabii bir hak olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Sayın Başbakan ‘Teröristlere kesinlikle af yok’ diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kast ettiğimiz zaten budur. Biz, kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allah’ın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :