CUMHUR İTTİFAKINDA SON DURUM: BAHÇELİ ”CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR, YEREL SEÇİMDE İTTİFAK YOK.” DERKEN ERDOĞAN DA BUNU DESTEKLEDİ: ”İTTİFAKA LEKE GELMESİNİ İSTEMEYİZ. KENDİ ADAYLARIMIZLA MEYDANLARDA OLACAĞIZ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CUMHUR İTTİFAKINDA SON DURUM: BAHÇELİ ”CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR, YEREL SEÇİMDE İTTİFAK YOK.” DERKEN ERDOĞAN DA BUNU DESTEKLEDİ: ”İTTİFAKA LEKE GELMESİNİ İSTEMEYİZ. KENDİ ADAYLARIMIZLA MEYDANLARDA OLACAĞIZ.”

23.10.2018 - 15:26

CUMHUR İTTİFAKINDA SON DURUM: BAHÇELİ ”CUMHUR İTTİFAKI DURUYOR, YEREL SEÇİMDE İTTİFAK YOK.” DERKEN ERDOĞAN DA BUNU DESTEKLEDİ: ”İTTİFAKA LEKE GELMESİNİ İSTEMEYİZ. KENDİ ADAYLARIMIZLA MEYDANLARDA OLACAĞIZ.”

Erdoğan’ın hafta sonu af konusunda Bahçeli’ye yönelik sert sözleri dün MHP Genel Başkanı’nın aynı tondaki yanıtıyla devam etmiş ve bu karşılıklı açıklamalar Cumhur İttifakı bitiyor yorumlarını da beraberinde getirmişti.

Bugün partilerin grup toplantılarında gözler önce MHP’ye ardından da AKP’ye çevrildi. Bahçeli grup toplantısının ardından Meclis’te gazetecilerin sorularını yanıtlarken “Cumhur İttifakı duruyor, yerel seçimde ittifak yok” açıklamasını yaptı.

Devlet Bahçeli, yerel seçimde İstanbul’da aday çıkaracaklarını da söyledi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada ise şunları söylemişti:

“Parti olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine yönelik herhangi bir ittifak beklentimiz, ittifak arayışımız, ittifak niyetimiz geldiğimiz bu aşamada artık kalmamıştır. İşin tadı kaçtığından zoraki görüşmelerle bir yere varmanın imkanı olmayacaktır. Oyalanmaya, milleti aldatmaya, sabırları sınamaya, umutlarla oynamaya lüzum da yoktur. Kendi yolumuzu sadece kendimiz çizeceğiz. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle katılıp Türkiye’nin her seçim bölgesinde demokratik mücadelemizi Allah’ın izniyle yapacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da AKP Grup Toplantısı’ndan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlarken ittifak konusundan dikkatliydi. Erdoğan bir soru üzerine “Cumhur İttifakı noktasında bizim bir sıkıntımız yok. Cumhur ittifakına leke gelmesini istemeyiz. MHP de biz de kendi adaylarımızla meydanlarda olacağız”dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bahçeli ile görüşecek misiniz?” sorusuna ise “Şu anda gündemde yok ama olmaması için de bir sebep yok” karşılığını verdi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :