19 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GÖREVDEN ALDIĞI ÖSYM BAŞKANI PROF. DR. AYGÜN’DEN İLK AÇIKLAMA: ”İTİBAR SUİKASTI YAPILDI”

Ana Sayfa » EĞİTİM » CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GÖREVDEN ALDIĞI ÖSYM BAŞKANI PROF. DR. AYGÜN’DEN İLK AÇIKLAMA: ”İTİBAR SUİKASTI YAPILDI”

Eklenme : 03.08.2022 - 21:34

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN GÖREVDEN ALDIĞI ÖSYM BAŞKANI PROF. DR. AYGÜN’DEN İLK AÇIKLAMA: ”İTİBAR SUİKASTI YAPILDI”

 

ÖSYM tarafından yapılan 2022 KPSS’de kopya iddiaları üzerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın görevden aldığı ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den ilk açıklama geldi.

Bizim Yaka Kocaeli gazetesine konuşan Aygün, 4 yıllık görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala itibar suikastı yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla inceleme başlatılan ÖSYM’nin eski başkanı Prof. Dr. Aygün, “4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda yaklaşık 10 milyon kişinin katıldığı sınavlarda en küçük bir iddiaya meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim üzgünüm” dedi.

KOÜ’YE GERİ DÖNECEK

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunca başlatılan inceleme sonuna kadar Ankara’da kalacağını belirten Prof. Dr. Aygün, “Ben 4 yıl önce Kocaeli Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı idim. İncelemenin tamamlanıp, raporun açıklanmasını ardından üniversiteme döneceğim, akademisyen olarak çalışacağım” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları