2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

CÜPPELİ MEZHEP KIŞKIRITICILIĞI ÜZERİNDEN ”REY” PEŞİNDE

Ana Sayfa » GÜNCEL » CÜPPELİ MEZHEP KIŞKIRITICILIĞI ÜZERİNDEN ”REY” PEŞİNDE

Eklenme : 16.04.2023 - 11:06

CÜPPELİ MEZHEP KIŞKIRITICILIĞI ÜZERİNDEN ”REY” PEŞİNDE

AKP’ye ve Cumhur İttifakı’na sıkı desteğiyle bilinen İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden, ‘Cübbeli Ahmet’ diye bilinen Ahmet Mahmut ÜnlüMillet İttifakı‘nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Saadet Partisi’ni “mezhep”ler üzerinden hedef almaktan geri durmadı.

İktidara yakın Türkiye gazetesinin “İran’dan Saadet Partisi’ne skandal Suriye talebi: Çekilmenizi bekliyoruz” başlıklı haberini sosyal medya hesabından paylaşan Ünlü, Saadet Partisi’nin Kılıçdaroğlu’nu aday yaptırma çabasının İran kaynaklı olduğunu daha önce söylediğini hatırlatıp “Allah şerlerinden muhâfaza eylesin ve bu kafanın seçimi kazanması hâlinde devletimizin ne kadar zarar zevâle uğrayacağını bu milletin anlamasını nasîb eylesin” diye “dua” etti.

Açıklamasında, İran ve Türkiye’yi mezhepler üzerinden karşı karşıya getirmeye çalışan Ünlü, “İran Şîâ’sı Ehli Sünnet olan Müslüman Türk askerini tehdit olarak görüyor”, “100 binden fazla Sahâbe’nin hepsine kâfir diyen, Ebû Bekr ve Ömer Efendilerimize bedduâ okuyan, Âişe annemize iftirâ eden, Kur‘ân’ımıza eksik diyen, namazı üçe indiren ve Muharrem ayı dışında Ramazân-ı Şerîf diye bir kutsalı olmayan İran Şîâ’sının Müslüman Türk askerinden rahatsız olması yadırganacak bir şey değildir. Çünkü onlarla bizim dînimiz bir değildir” gibi ifadeleri kullandı.

Saadet Partisi’ni ve bu partiye oy verenleri de hedef alan Ünlü, açıklamasını “Artık Saadeti ve onun içinde bulunduğu hizibleri desteklemenin dînimiz ve vatanımız için ne büyük tehlikeler arz edeceğini düşünmeden rey verenlerin dünyâda ve âhirette ne büyük hüsrâna düşecekleri îzâha muhtâc değildir. Yüce Rabbimiz bu bâtılları tanıma husûsunda necib milletimize ferâset ihsân eylesin. Âmîn!” diyerek tamamladı.

Bilindiği gibi İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun 24 Haziran 2022 tarihinde Fatih Camii’nde düzenlenen cenaze törenine başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere siyaset dünyasından isimler de katılmıştı. İki dönemdir CHP’den İstanbul Milletvekili olarak Meclis’e giren İlhan Kesici 14 Mayıs’da yapılacak seçimlerde de yine CHP’den aday olarak gösterildi. Kesici’nin Mahmut Ustaosmanoğlu’nun cenazesinde Cüppeli ile el sıkışması çok tartışılmış. 

İLGİLİ HABER: SOĞAN NANKÖRLÜĞÜ: ‘’HZ. MUSA KAVMİNİ MUCİZELERLE DOLU BİR YOLCULUĞUN SONUNDA KIZILDENİZ’İ AŞARAK FİRAVUN’UN KOVALAMACASINDAN KAÇIRIYOR YA, SONRASINDA İSRAİLOĞULLARI GÖKTEN KUDRET HELVASI VE BILDIRCIN YAĞDIĞINDA, BİR BAKIMA EKMEK ELDEN SU GÖLDEN BİR HAYAT YAŞARKEN ‘HEP BUNLARI MI YİYECEĞİZ? YOK MU BAŞKA BİR ŞEY, HANİ SOĞAN’ DİYE SÖYLENMEYE BAŞLIYORLAR.’’

ERDOĞAN’IN DANIŞMANI YASİN AKTAY ‘DAN ‘’SOĞAN’’ TEPKİSİ: ‘’ÖZGÜRLÜKLER BİRİLERİNİ AZDIRDI’’

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları