18 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

DAHA ÖNCE ELEKTRİKLERİ KESİLEN MODA SAHNESİ’NDEN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK: KOŞULSUZ, ŞARTSIZ YANINDAYIZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » DAHA ÖNCE ELEKTRİKLERİ KESİLEN MODA SAHNESİ’NDEN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK: KOŞULSUZ, ŞARTSIZ YANINDAYIZ

Eklenme : 21.04.2022 - 17:27

DAHA ÖNCE ELEKTRİKLERİ KESİLEN MODA SAHNESİ’NDEN KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK: KOŞULSUZ, ŞARTSIZ YANINDAYIZ

 

 

Moda Sahnesi, evinin elektriğinin kesildiğini açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Tiyatronun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektrikleri kesilmiş, kendisinin koşulsuz, şartsız yanındayız” denildi.

Moda Sahnesi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Moda Sahnesi’nin elektrikleri kesildiğinde ziyaretimize gelip eylemimize destek olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun elektrikleri kesilmiş, kendisinin koşulsuz, şartsız yanındayız.”

Kılıçdaroğlu, bugün sosyal medya hesabından paylaştığı video mesajında, son 3 yılda enerji zamlarının yüzde 400’ü aştığını belirterek, şunları söylemişti:

“Eşimden az önce bir haber geldi. Bugün elektriğimizi kesmişler. Hepinizin malumu. Milletimiz çok zor günlerden geçiyor. Hanelerin belini büktüler. Enerjiye yaptıkları zamlar, 3 yılda yüzde 400’ü aştı. Tam yüzde 400. Geri çekin zamları dedim geri çekmediler. Oysa enerji temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir. Hakkındır elektrik ey halkım.”

 FENER HEDİYE ETMİŞTİ

Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Mart 2022’de, Kadıköy’de bulunan ve faturalarını ödemedikleri için elektrikleri kesilen Moda Sahnesi’ni ziyaret etmişti. “21. yüzyılda yaşıyoruz ve tüm yurttaşların elektriğe insani koşullarda erişebilmesi gerek” diyen Kılıçdaroğlu, yanında getirdikleri bir kandil ve feneri, Moda Sahnesi Sanat Yönetmeni Kemal Aydoğan’a vermişti.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları