DEMİRTAŞ’IN AVUKATINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA:”BİR KAÇ GÜN İÇİNDE SERBEST BIRAKILACAK.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » DEMİRTAŞ’IN AVUKATINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA:”BİR KAÇ GÜN İÇİNDE SERBEST BIRAKILACAK.”

16.05.2018 - 13:41

DEMİRTAŞ’IN AVUKATINDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA:”BİR KAÇ GÜN İÇİNDE SERBEST BIRAKILACAK.”

Demirtaş için Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne tahliye başvurusunda bulunuldu. Demirtaş’ın avukatlarının önceki gün yaptığı tahliye başvurusu henüz sonuçlanmadı. Demirtaş’ın avukatı Karaman, Demirtaş’la ilgili yaptıkları başvuruyla ilgili bilgi verdi.

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılacağı iddia edildi. Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, “Sayın Demirtaş birkaç gün içinde serbest bırakılacak” dedi.

K24’e konuşan Demirtaş’ın avukatı Karaman, Demirtaş’la ilgili yaptıkları başvuruyla ilgili bilgi verdi. Karaman şöyle konuştu: “Sayın Demirtaş’ın şu ana kadar bırakılmaması zaten başlı başına bir ayıp. Hukuki bir ayıptır. Özellikle cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra ve adaylığı resmi olarak açıklandıktan sonra tutulması hukuki bir kabul edilemez. Hiç kuşkum yok birkaç gün içinde Sayın Demirtaş bence tahliye edilecek.”

Karaman, daha sonra twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Mahsuni Karaman@av_mkaraman

“Demirtaş, tahliye edilecek” yargısı bir bilginin paylaşımı değildir. Bu gün yaptığımız tahliye talebimizin sonucuna ilişkin beklentimizin vurgusudur.
Umut ediyoruz ki olacak da. Hukukun da, siyasetin de gereği budur.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :