10 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

DEMİRTAŞ’TAN ”BİR NEFES İÇİN BİR OY ÇAĞRISI” : KILIÇDAROĞLU’NU CUMHURBAŞKANI YAPALIM TÜRKİYE NEFES ALSIN

Ana Sayfa » GÜNCEL » DEMİRTAŞ’TAN ”BİR NEFES İÇİN BİR OY ÇAĞRISI” : KILIÇDAROĞLU’NU CUMHURBAŞKANI YAPALIM TÜRKİYE NEFES ALSIN

Eklenme : 26.05.2023 - 11:21

DEMİRTAŞ’TAN ”BİR NEFES İÇİN BİR OY ÇAĞRISI” : KILIÇDAROĞLU’NU CUMHURBAŞKANI YAPALIM  TÜRKİYE NEFES ALSIN

6,5 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verilmesi için çağrı yaptı.

Selahattin Demirtaş, ikinci tura kalan cumhurbaşkanı seçimleri için Twitter’dan paylaştığı gönderide “sandığa gidin” mesajı verdi.

Demirtaş, “Sandıktan değişim çıkmazsa ekonomide ve demokraside felaket olacak. Artık bu işin üçüncü turu da yok! Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı yapalım, Türkiye nefes alsın. Sandığa gidin, 1 nefes için 1 oy verin” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın rakibi, Millet İttifakı’nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Zafer Partisi ile imzaladığı protokol sonrasında Yeşil Sol ve HDP’nin nasıl bir tutum alacağı merak konusu olmuştu. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile Yeşil Sol Parti Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün ve İbrahim Akın, dün kameralar karşısına geçerek “Erdoğan bizler açısından asla bir seçenek değildir. Tek seçenek onu ve temsil ettiği iktidarı değiştirmektir. Sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz. 14 Mayıs’ta yarım bıraktığımız işi 28 Mayıs’ta tamamlayacağız” açıklaması yaparak, isim vermeden Kılıçdaroğlu’nu işaret etmişlerdi.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları