18 Mayıs 2021 - Hoş geldiniz

DENİZLİ’DE KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » DENİZLİ’DE KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

Eklenme : 06.03.2019 - 18:31

DENİZLİ’DE KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Denizli’de halka hitap etti.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satırbaşları;

Denizli bizim tarihimizin en önemli kentlerinden birisidir, Denizli’nin kaderini değiştirmeye talibiz, göreceksiniz nasıl Denizli bölgenin en güçlü markası olacak.

Denizli’de hangi sorunu çözdüler? Adayımız ben sorunları çözeceğim dedi, Üreten Denizli’den bahsetti. Denizli’nin bir üretme gücü var. Bu güç iyi kullanıldığı zaman Denizli’nin sorunlarını çözmek mümkündür. Bize destek verin, yetki, güç verin Türkiye’nin sorunlarını çözelim. Sorunları çözmek için, huzura, mutluluğa, üretime, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Bunu sağlamaya söz veriyoruz size!

“VATANDAŞINA ‘TÜREDİ’ DİYEN BİR CUMHURBAŞKANI”

Mazota, gübreye, ilaca, suya zam yaptılar… Çiftçi nasıl eski fiyattan nasıl satacak? Çiftçiye “sen zam yapmayacaksın” diyor, e çiftçi nasıl geçinecek? Hal esnafını terörist ilan ettiler, manavı, vatandaşı terörist ilan ettiler. EYT’lere “türedi” dediler. Kendi vatandaşına “türedi” diyen bir cumhurbaşkanı örnek gösterin bana.

Çiftçinin yasalardan kaynaklanan bir hakkı var. Milli gelirin en az yüzde 1’i oranında çiftçiye yardım edilir, 2018 rakamı 26 milyar lira. 14 milyar lira eksik verdiler. Çiftçi kardeşime soruyorum, oyunu kullanırken elini vicdanına koy. “Benim 14 milyarımı kime verdin?” diye sor. Suriyelilere para var, çiftçiye neden para yok.

Domates, biber kuyruğu varlık kuyruğu oldu. En büyük varlık kuyruğumuz işsizlik kuyruğu oldu. 1000 kişilik işe 40 bin kişi başvuruyor. Bundan büyük varlık kuyruğu var mı? Sizinle alay eden kişiye sandıkta ders verin. O kuyruk varlık kuyruğu olsa gece sarayında yatamaz, sabah gelir kuyruğa girer.

Çiftçiye, emekliye, EYT’lilere, işçiye, asgari ücretliye para yok… Ama şu rakamı unutmayın: Londra’daki bir avuç tefeciye 16 yılda ödedikleri faiz 149 milyar lira. Bunlara göre faiz haram değil. Sarayda oturur, kilosu 4 bin TL’lik çay yudumlarsın, vatandaşa gelince “gül gibi geçineceksin” dersin.

SARAY’A KÜRK VERGİSİ TEPKİSİ
Kürkte vergiyi sıfırladılar, erkekler giderken eşinize mutlaka bir kürk götürün. Aklınız alır mı ya? Musluğu açarken 5 çeşit vergi, elektriği açarken 4 çeşit vergi ödüyorsun. Çocuğa mama alırken, dolmuşa binerken vergi ödüyorsun. Kürk alırken vergi yok. Niçin? Saray sosyetesinin kürke ihtiyacı var.

17 yıldır tek başlarına ülkeyi yönetiyorlar, istedikleri kanunu çıkardılar, istedikleri kişiyi tayin ettiler… Nasıl oldu da 17 yılın sonunda bu milleti soğan kuyruğuna mahkum ettiler? AKP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum: Oy verdiniz, tek başına iktidar yaptınız, her türlü imkanı sağladınız, kendi vicdanlarınıza sorun. Nasıl oldu da bu ülkenin insanı 17 yıl sonra gelir de soğan kuyruğuna girer? Bu soruyu kendinize sorun.

Cennet gibi bir ülkede cehennemi yaşıyoruz. Bu memleket bunu hak ediyor mu? Sandığa giderken çocuklarımız, vatanımız için gideceğiz. Vicdanımıza soracağız. Türkiye’yi bu hale düşürenlere bir ders vereceğiz.

İYİ PARTİ İLE İTTİFAK AÇIKLAMASI

İYİ Parti’yle işbirliğimiz özel bir çıkara dayalı bir işbirliği değil. Bizim işbirliği demokrasi işbirliği, vatanımızın işbirliği. Biz bu ülkenin huzuru, güzelliği, çıkarı için mücadele ediyoruz. Bizim mücadelemiz millet mücadelesidir, güzel görkemli Türkiye mücadelesidir! Herkesin işi, herkesin aşı olsun mücadelesidir, her evde tencere kaynasın mücadelesidir. Bizim mücadelemiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş Türkiye mücadelesidir. Hepiniz için mücadele ettiğimizi asla unutmayın.

AKŞENER’İN AÇIKLAMALARI

Cumhuriyet’ye yer alan habere göre Kılıçdaroğlu’nun ardından kürsüye gelen İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Zillet İttifakı’ ve ‘Terör destekçisi’ açıklamalarına tepki göstererek başladı. Alşener ‘in açıklamalarından satır başları şöyle:

Teröristler iyi misiniz? Şakası bicle ne kadar kötü. Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizliler nasılsınız? Evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan Denizliler nasılsınız? Koca yürekli Denizliler nasılsınız? Ve bu ülkenin Cumhurbaşkanı çıktı 11 milyon seçmeni olan 5 milyon İYİ Partiliye ve 1 milyon seçmeni olan Demokrat Parti ve Saadet Partililere seçmenine ‘terörist’ dedi. 18 milyona yakın seçmene terörist dediler.

Cumhur İttifakı’na MHP, AKP seçmenine sesleniyorum. Sizler bu ülkenin vatansever asli unsurusunuz.

Bu bir yerel seçim, ne Sayn Kılıçdaroğlu ne Erdoğan ne Akşener seçilecek. Siz muhtar, belediye başkanı seçeceksiniz. Ya Allah bismillah ile savaşa götürür gibi seçime götürüyor. Sizin içinizden çıktığını iddia etmişti ama 300 korumayla geziyor. Hangi arabaya bindiği belli olmasan diye aynı arabadan 20 arabası var. Tepemizde helikopterle geziyor.

“Şımardılar, şımardı. Bunların kulağını çekeceksiniz. Çekeceksiniz ki şak Damat gidecek. Şaka gibi bir Tarım Bakanımız var. Anguslar nereden çıktı? Sırbıstan’dan. Et ve hayvan üreten ülke, Avrupa’nın en fazla hayvana sahip ülkesiymiş. Tarım Bakanı gidecek, gidecek babam gidecek, sonra sizin gözünüze bakacak. Seçmen velinimet olacak.”

Eğer bu ülkede bir “beka” meselesi varsa 17 yıldır sen yönetiyorsun, sebebi sensin.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları