23 Mart 2023 - Hoş geldiniz

DEPREMZEDENİN SESİ OLAN FOX TV’YE, TELE 1’E, HALK TV’YE CEZA

Ana Sayfa » GÜNCEL » DEPREMZEDENİN SESİ OLAN FOX TV’YE, TELE 1’E, HALK TV’YE CEZA

Eklenme : 22.02.2023 - 18:05

DEPREMZEDENİN SESİ OLAN FOX TV’YE, TELE 1’E, HALK TV’YE CEZA

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından ihmalleri haberleştiren basın kuruluşları için Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) harekete geçmişti.

RTÜK’ün CHP’li üyesi İlhan Taşcı sosyal medya hesabından deprem yayınları nedeniyle RTÜK tarafından ceza verilen kanalları paylaştı.

Verilen cezalara tepki gösteren Taşcı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

1-RTÜK, TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın deprem bölgesinden katıldığı yayın nedeniyle Halk TV’ye; Merdan Yanardağ ile Emre Kongar’ın 18 Dakika programında depremle ilgili sağcı iktidar eleştirisi nedeniyle de Tele 1’e % 5 para 5 kez de program durdurma cezası verdi.

2- Fox’ta Orta Sayfa ile Halk TV’de Halk Meydanı programına özgürce kanaat oluşumunu engellemekten %3’er para cezası verildi. Tüm bu cezalar deprem sonrası yorum ve haberlere dayandırıldı. Haber yapmanın suç ama halka alenen küfretmenin “özgürlük” sayıldığı bir dönemi yaşıyoruz.

3- Aradan geçen 2 haftaya karşın çadır sorunu bile çözülmemişken medyadan “salon salomonje çadır” övgüleri, “deprem oldu ama keyfim yerinde” haberleri beklenmektedir. Gerçeği çarpıtan, sansürleyenlerin sırtı sıvazlanırken hakikatin izini sürenler sessizliğe boğulmak isteniyor.

4-Gerçeği aktarmamak, binlerce yurttaşımızın feryadını duyurmamak hem ayıptır, hem suçtur, hem de gazetecilik mesleğine ihanettir. Hele de devletin valisi bile “gerçeği” kabul etmişken! Tüm telaş seçimlerde iktidarı kaybetmemek için. Battıkça çırpınıyorlar, çırpındıkça batıyorlar!

İLGİLİ HABER: PEKİ BİR SAĞLIK ÇALIŞANI GÜNLERDİR DEPREM BÖLGESİNDE EDİNDİĞİ İZLENİMLERİ ŞU ŞEKİLDE İFADE EDERKEN YANLIŞ MI YAPIYOR?

”KÖYLERDE BİT VE UYUZ VAKALARI BAŞLADI , BUNUN SALGINA DÖNÜŞMESİ AN MESELESİ..YEMEK KUYRUKLARINDA AZARLANAN DEPREMZEDELERİN ”N’OLUR BUNU BİZE YAPMASINLAR” İSYANI, HER AN BİR YANGIN FELAKETİ İLE BURUN BURUNA OLAN ÇADIR KENTLER, KULLANILAMAZ DURUMDAKİ TUVALETLERİ KULLANANLARIN İZLENİMLERİ, İYİ PARTİ’NİN KURDUĞU VE BAŞINDA TURAN ÇÖMEZ’İN BULUNDUĞU SAHRA HASTANESİNİN ÇALIŞTIRILMAMASI…EYLEM KAYA EROĞLU’ BÜTÜN BUNLARI ANLATIRKEN BİZE İNSANLIK DERSİ VERİYOR….”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları