DİLİPAK’TAN SALGINDA BAŞKALARININ HAYATINI TEHDİT EDEN GİRİŞİM

Ana Sayfa » GÜNCEL » DİLİPAK’TAN SALGINDA BAŞKALARININ HAYATINI TEHDİT EDEN GİRİŞİM

02.08.2020 - 8:30

DİLİPAK’TAN SALGINDA BAŞKALARININ HAYATINI TEHDİT EDEN GİRİŞİM

Gerici Abdurrahman Dilipak’ın paylaştığı dilekçe örneğinde çocukların koronavirüs tedbirlerinden tamamen mahrum bırakılması istendi. Dilekçe örneğinde yer alan, “Aşı, sosyal mesafe, maske takma gibi zorunlulukların uygulanmasını istemiyorum” gibi talepler tepki çekti.

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’ın paylaştığı dilekçe formunda velilerin okullarda, çocuklarına uygulanacak aşı, maske takma zorunluğu ve sosyal mesafe zorunluluğu gibi uygulamalardan mahrum bırakılması istendi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Dilipak’ın velilerin imzalayıp okullara vermesi için paylaştığı dilekçe örneğinde, “Okulda  veya sınıfta herhangi bir sebeple ve herhangi bir surette çocuğuma aşı, sosyal mesafe, maske takma gibi zorunlulukların uygulanmasını istemiyorum ve buna rızam yoktur” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu uygulamaları çocuklara uygulayan okul hakkında cezai ve hukuki yaptırımların uygulanacağı savunulan formda şu ifadeler yer aldı:

Okulda  veya sınıfta herhangi bir sebeple ve herhangi bir surette çocuğuma aşı, sosyal mesafe, maske takma gibi zorunlulukların uygulanmasını istemiyoprum ve buna rızam yoktur.

Rızam olmadığı halde böyle bir uygulamaya geçilmesi halinde ise gerek cezai, gerek hukuki yollara başvuracağımı bildirmek isterim.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :