30 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

DİNCİ VAKIF VE EĞİTİM-BİR-SEN..BAĞIŞ ADI ALTINDA ELLERİ ÇOCUKLARIN CEPLERİNDE

Ana Sayfa » EĞİTİM » DİNCİ VAKIF VE EĞİTİM-BİR-SEN..BAĞIŞ ADI ALTINDA ELLERİ ÇOCUKLARIN CEPLERİNDE

Eklenme : 15.01.2023 - 8:26

DİNCİ VAKIF VE EĞİTİM-BİR-SEN..BAĞIŞ ADI ALTINDA ELLERİ ÇOCUKLARIN CEPLERİNDE

İHH okullarda bağış kampanyası başlattı: Aç çocukların parasını istiyorlar

Ekonomik krizin çocukları açlığa mahkûm ettiği, çocukların okula aç gittiği, yetersiz beslenme nedeniyle çocukların gelişim bozukluğu yaşandığı “aç çocuklar ülkesinde” dinci vakıflar öğrencilerden bağış adı altında para toplamaya başladı.

 

(Kumbaranın ön yüzünde “İyilikte yarışan sınıflar” yazıyor.)

Cumhuriyet’ten Dilan Ayırkan’ın haberine göre İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH), İyilikte Yarışan Sınıflar projesiyle sınıflara kumbara koyarak öğrencilerden para topladığı ortaya çıktı.

Dinci faaliyetleri ile bilinen İHH vakfının sitesinde projenin tanıtımıyla ilgili “Bu proje; savaş, doğal afet, yoksulluk, hastalık, kaza vb. sebeplerle Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne/babasını kaybetmiş olan çocuklarımızın eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasını hedeflemektedir. Proje ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kuran kurslarındaki öğrencilerimizin gönüllü katkılarıyla gerçekleşmektedir” denildi. Proje kapsamında sınıflarda her ay 250 TL toplanacak, İHH’ye bağış olarak gönderilecek.

(Slogan ise “Yetime kardeş olduk”…) 

“YAZIKLAR OLSUN”

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, tepkisini şöyle dile getirdi:

“Geçtiğimiz yıl Gaziantep’te kantinlerde yarım simit satıldı. Öğrencilerin bazıları okula aç gidip aç geliyor. Bazıları cebinde harçlığı olmadığı için kantine inemiyor. Bunlar da o çocuklardan para toplama derdinde. Siz önce çocukların karnını doyurun. İşiniz gücünüz bir yerlere yaranmak. Yazıklar olsun.”

(Uğur Kalkan)

“ELLERİNİZİ ÇEKİN”

Öğrenci Veli Derneği (Veli-Der) Başkanı Ömer Yılmaz, söz konusu bağış kampanyasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Yılmaz, “Yoksul çocuklardan para toplayıp başka yoksul çocuklara vermeleri nereden baksanız sıkıntılı bir durum. Derhal çocukların üzerinden ellerini çeksinler. Çocuklar suya yola bile para veremiyorlar. Bütün gün okulda aç kalıyorlar” diye konuştu.

(Ömer Yılmaz)

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları